Šiandien jau skelbėme, kad spalio 13-ąją, 15 val. organizuojama protesto eisena dėl Jonavos ligoninės išsaugojimo. (Plačiau apie tai ČIA). Teigiama, kad tokia data pasirinkta neatsitikintai. Kitą dieną Sveikatos apsaugos ministerijoje ketinama apibrėžti „didžiuosius kontūrus“ dėl ligoninės restruktūrizavimo, o Jonavos bendruomenė siekia turėti visas paslaugas, kokios yra teikiamos šiuo metu – be mažinimo, be reformos ar menkinimo.    

Medikų bendruomenės narys teigė, jog rytoj organizuojama tylos eisena, tylos protestas, be jokių pykčių ar įžeidimų. Neketinama kažką įžeisti, menkinti ar kelti neramumų. Norima sutelkti tiek gyventojus, tiek ir medikus į taikią išraišką, kad mums rūpi Jonavos ligoninės ateitis ir čia teikiamos medicininės paslaugos tokios, kokios yra dabar.  

Šia tylos protesto eisena bus siekiama parodyti visos Jonavos bendruomenės ir čia gyvenančių žmonių poziciją, kad nesutinkama su Sveikatos apsaugos ministerijos planais ir neapgalvota reforma, už kurios slepiasi žmonių likimai ir mirtys. Ministerija turi išgirsti žmonių požiūrį, ministerija negali priimti skubių sprendimų ir menkinti Jonavos ligoninėje teikiamų paslaugų spektrą, juolab, kad jau ketvirtadienį bus priimami sprendimai, bus nubrėžti „didieji kontūrai“ dėl Jonavos ligoninės restruktūrizavimo, tvirtino jonavietis.

Jei nerodysime iniciatyvos, nerodysime, kad mums rūpi mūsų pačių, vaikų, anūkų ir ligoninės ateitis, ketvirtadienį galime sulaukti nepalankių sprendimų dėl paslaugų spektro mažinimo, tad turime vienytis ir pasakyti garsiai, kad su reformomis ministerijai reikia stabtelti ir neskubėti, tvirtino jonavietis.

Tylos protesto eisena prieš Jonavos ligoninės uždarymą rengiama spalio 13 d., 15 val. Pradžia - šalia ligoninės esančios taksi aikštelės.

Primename, kad Sveikatos apsaugos ministerija planuoja reformuoti sveikatos sistemą – šios reformos fone kyla grėsmė rajone veikiančioms įstaigoms. Viena tokių grėsmių – Jonavos ligoninės uždarymas, o tai reiškia – plataus spektro paslaugų netekimas.

Sveikatos ministerijos pateikta informacija, rudens sesijoje Seimui turėtų būti teikiami su pertvarka susiję įstatymų paketai, o pats sveikatos įstaigų pertvarkos planas gali kainuoti apie 800 mln. eurų. (Plačiau apie tai ČIA.)

Taip pat skaitykite: