,,Sveiki. Mano dukra, kuri mokosi vienoje iš Jonavos gimnazijų, ne karta skundėsi, jog ji negali naudotis mokyklos tualetais, nes jie skendi elektroninių cigarečių dūmuose. Suprask, kad paaugliai, kurie ,,veipina", net nesiruošia išeiti į lauką.

Kartą dėl to net yra kilęs konfliktas - dukrai sudrausminus rūkiusias merginas, jos atšovė, kad nedaro nieko blogo, nes cigaretės - ,,netikros".

Planuoju dėl to kreiptis į mokyklos administraciją, tačiau iki tol norėčiau sužinoti, ar nepilnamečiai gali rūkyti elektronines cigaretes? Pati tikrai ne kartą esu mačiusi moksleivius, kurie tai daro", - toks elektroninis laiškas prieš keletą dienų pasiekė portalo jonavoszinios.lt redakciją.

Paprašius mamos įvardyti, apie kurią gimnaziją kalbama, moteris tikino nenorinti to atskleisti. Išsakytas nuogąstavimas, kad tuomet jos dukra gali būti identifikuota, kas galimai iššauktų dar vieną konfliktą tarp paauglių.

Sukelia priklausomybę

Nepaisant to, klausimas perduotas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui (NAKD). Jis primena, kad tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme įtvirtintas draudimas asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) ir turėti elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles.

,,Atkreiptinas dėmesys, jog ilgalaikės elektroninių cigarečių vartojimo pasekmės sveikatai nėra iki galo ištirtos, taip pat nėra pakankamai ištirtas elektroninių cigarečių skysčiuose esančių medžiagų toksiškumas.

Svarbu suprasti, kad elektroninių cigarečių sudėtyje esantis nikotinas sukelia priklausomybę. Vartojant elektronines cigaretes išlieka nikotino perdozavimo rizika, o elektroninių cigarečių garuose, patenkančiuose į aplinką, yra aptinkama nikotino, sunkiųjų metalų dalelių ir kitų kenksmingų medžiagų, galinčių pakenkti ne tik juos vartojančiam žmogui bet ir aplink esančių žmonių sveikatai.

Be to, Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme yra aiškiai numatyta, kad rūkyti, t. y. vartoti tabako gaminius, elektronines cigaretes, draudžiama visose švietimo įstaigose ir šių įstaigų teritorijose.", - akcentuoja NAKD.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: