Jonavoje (Vasario 16-osios, J. Basanavičiaus, Žeimių gatvėse) sukabintos trys greičio radarų dėžės. Dauguma jonaviečių jau žino, kad pats matuoklis - tik vienoje jų: ne kartą skelbta, kad jo vieta bus keičiama. Portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, kiek greičio mėgėjų šis užfiksavo per pastaruosius du mėnesius.

Kaip rodo Lietuvos kelių policijos tarnybos pateikti duomenys, nuo 2023-02-01 iki 2023-04-30 Vasario 16-osios gatvėje bei Žeimių gatvėse užfiksuota po 0 pažeidėjų. Tai, ko gero, reiškia, kad radaras čia įrengtose dėžėse tuo metu nepabuvojo.

Iškalbinga statistika

Visai kitokie skaičiai fiksuoti J. Basanavičiaus gatvėje: tuo pačiu laikotarpiu čia užfiksuoti  2462 greičio mėgėjai. Statistikos, koks didžiausias ir koks mažiausias greičio viršijimas buvo fiksuotas tarnyba nekaupia. Dėl to šie duomenys ir nepateikiami. 

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kaip elgtis, jei jūsų automobilį vairavo ir greitį viršijo kitas asmuo.

Pats patogiausias ir greičiausiais būdas naudotis Elektroninių paslaugų portalu adresu https://epaslaugos.ird.lt.  Jei transporto priemonės vairuotojas ne pats vairavo automobilį jis turi nurodyti konkretų asmenį prisijungęs prie Elektroninių paslaugų portalo. Savo asmeninėje paskyroje gali parašyti kas iš tikrųjų vairavo jo automobilį, jei yra užfiksuotas Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Reikia užpildyti asmens duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą arba gimimo datą, gyvenamosios vietos adresą, vairuotojo pažymėjimo numerį, išdavimo datą ir išdavusios institucijos pavadinimą. Labai būtų gerai, jei galėtumėte pateikti ir el. pašto adresą.

Primena tvarką

Visa pateikta informacija iš karto patenka į  Administracinių nusižengimų registrą ir apie gautą pakeitą / patikslintą informaciją yra informuojamas už tą  administracinio nusižengimo bylą atsakingas pareigūnas. Asmuo taip pat gali matyti jo padarytų administracinių nusižengimų, kuriuose yra surašytas administracinio nusižengimo protokolas ar priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje, sąrašą bei susiformuoti šių nusižengimų išrašus. Labai išsamiai apie paslaugą mūsų puslapyje Administracinių nusižengimų registras gyventojams (ANR - Gyventojams) | Informatikos ir ryšių departamentas (ird.lt)

Jei asmuo negali pasinaudoti šia priemone,  tą pačią informaciją reikia pateikti elektroniniu paštu, kuris nurodytas transporto priemonės savininkui atsiųstame  protokole.

Ketina įsigyti naują

Kaip jau esame rašę anksčiau, radaras įsigytas Jonavos rajono savivaldybės lėšomis. Pastaroji ketina įsigyti dar vieną.  Neatmetama galimybė, kad jis veiks tokiu pat principu - bus kilnojamas. Plačiau skaitykite čia.

Archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: