Kaip jau skelbėme, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę (spalio 30 d. – lapkričio 5 d.) sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) skaičius sumažėjo. Bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis siekė 739,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų, ankstesnę savaitę (spalio 23–29 d.) rodiklis buvo 1199,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Portalas jonavoszinios.lt pasidomėjo, kiek gripo bei COVID - 19 viruso atvejų jau fiksuota Jonavos rajono savivaldybėje. 

Kaip pasakoja NVSC Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė, gripo sezonas prasideda nuo 40-osios kalendorinių metų savaitės.

,,Nuo gripo sezono pradžios Jonavos rajone yra patvirtinti 2 gripo atvejai ir 133 COVID-19 ligos atvejai, kai praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu (nuo 40-osios iki 44-osios kalendorinių metų sav.) nebuvo registruotas nei vienas gripo atvejis, COVID-19 ligos buvo registruoti 256 atvejai.

 Gripo, ŪVKTI ir COVID-19 ligos suminis sergamumo rodiklis praėjusią savaitę (spalio 30 d. – lapkričio 5 d.) Jonavos rajone siekė 737,38 atvejo 100 tūkst. gyventojų ir buvo beveik perpus mažesnis nei ankstesnę savaitę (spalio 23–29 d.).", - teigė J. Arbočienė.

Kalbant apie skiepų tendencijas, šiai dienai pagal Statistikos departamento skelbiamą informaciją, Jonavos rajone nuo COVID-19 jau yra paskiepyti 553 asmenys. NVSC duomenimis, nuo gripo yra pasiskiepiję 2322 asmenys.

NVSC primena, kad nuo gripo ir COVID-19 ligos efektyviausiai apsaugo skiepai. Nuo šių ligų rekomenduojame pasiskiepyti vieno apsilankymo pas gydytoją metu metu. Tiek nuo gripo, tiek ir nuo COVID-19 ligos ypač raginame pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantiems asmenims: 65 m. ir vyresniems asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantiems lėtinėmis ligomis, žmonėms su nusilpusiu imunitetu, taip pat medikams ir nėščiosioms.

COVID-19 vakcinomis gyventojai gali skiepytis bet kurioje gydymo įstaigoje. Jei rizikos grupėms priklausantys asmenys nori skiepytis kartu su gripo vakcina, tai gali padaryti savo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje yra prisirašę.

Gydymo įstaigų, užsisakiusių COVID-19 vakcinų, sąrašą, rasite čia.

Daugiau informacijos apie COVID-19 ir gripą rasite adresu.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: