Įgyvendintas SEK sprendimas  

2020 metais birželio mėnesį buvo uždrausta įvažiuojant į Žeimių gatvę iš Kosmonautų gatvės sukti į kairę. Tačiau 2022 metais pradėjus Lietavos gatvės rekonstrukciją bei ją uždarius, visi automobilių srautai nusikreipė per Kosmonautų gatvę. Neapsikentę spūsčių ir eismo intensyvumo į SEK kreipėsi 260 prašymą pasirašiusių gyventojų dėl galimybės pakoreguoti šį anksčiau priimtą sprendimą.

2022 m. lapkritį, išvažiuojamajame SEK posėdyje aktyviai diskutuota dėl Kosmonautų ir Žeimių gatvių sankryžos eismo reguliavimo pokyčių, atliepiant gyventojų prašymą. Tą kartą nuspręsta, kad minimoje sankryžoje darbo dienomis, nuo 7 valandos ryto iki 19 valandos bus leidžiama sukti tik į dešinę, kitu metu, nuo 19 valandos iki 7 valandos ryto bei savaitgaliais leidžiama sukti ir į kairę, ir į dešinę. Taip pat nutarta, kad bus įrengtas  Stop ženklas, kuris, tikimasi, paskatins vairuotojus būti atidiems ir įsitikinti ar įvažiuoti iš Kosmonautų g. į Žeimių gatvę yra saugu.

„Nauji ženklai jau yra, bet kartais matau, kad vairuotojai nelabai paiso Stop ženklo, ignoruoja jį. Policija informuota apie galimus pažeidimus, todėl šią sankryžą pareigūnai kurį laiką stebės atidžiau bei ragins vairuojančius atkreipti dėmesį į naujus ženklus“, - sako SEK pirmininkas Erlandas Andrejevas.

Anot Erlando Andrejevo, dėl naujų kelio ženklų jau yra atsiliepimai. Parašus dėl minėtos sankryžos rinkę gyventojai jaučiasi saugesni, dėkojo už naujus kelio ženklus bei patogesnį eismo organizavimą.

Naujas greičio matavimo įrenginys

2022 -ųjų metų rajono biudžete buvo numatytas finansavimas  „Saugaus eismo priemonių įrengimas,  gatvių horizontalus ženklinimas, greičio matavimo įrangos įsigijimas ir aptarnavimas“. Tų pačių metų vasarą nuspręsta įsigyti ir įrengti naują greičio matavimo įrangą – vieną greičio matuoklį, kuris „migruotų“ tarp Panerių ir Fabriko gatvių. Jose būtų įrengtos dvi stacionarios greičio matuoklio „dėžės“, o naujas greičio matuoklis būtų naudojamas pakaitomis, t.y., veiktų tuo pačiu principu, kaip jau dabar esamose  Vasario 16-osios, Žeimių ir J. Basanavičiaus gatvėse.

„Praeitų metų rudenį vyko greičio matavimo įrangos įsigijimo konkursas. Atlikus kelias korekcijas bei ekspertizę, pavasarį bus skelbiamas naujas konkursas, po kurio, tikiuosi, jau iki vasaros sezono naujas greičio matavimo įrenginys drausmins kelių erelius ir akseleratoriaus pedalą mėgstančius spausti vairuotojus“, - teigia SEK pirmininkas bei primena, kad Panerių ir Fabriko gatvės greičio kontrolei pasirinktos neatsitiktinai.

„Panerių gatvė, atidaryta po geležinkelio tilto rekonstrukcijos tiesiog traukia greičio mėgėjus. Ji yra tiesi, su gera kelio danga, ja patogu įsibėgėti ir važiuoti, bet reikia nepamiršti, kad ten yra upė Neris, pėsčiųjų takai, sportavimo vietos, vaikų aikštelės, todėl vairuotojai turėtų pristabdyti. Nedrausmingus greičio mėgėjus pristabdys greičio matuoklis.

Antroji vieta – Fabriko gatvė. Čia yra mokykla, nemažai įmonių, taip pat gyvenamieji namai. Fabriko gatvėje nustatytas 40 km/h greitis, tačiau žinome, kad ir čia kai kas mėgsta pralėkti greičiau, todėl bandysime pristabdyti su nauju greičio matuokliu“, - sako Erlandas Andrejevas.

 Į Jonavą atkeliauja Bolt

Po kelių metų derinimo Jonavoje atsiras Bolt - elektrinių paspirtukų nuomos paslauga per išmaniųjų telefonų programėlę.

„Yra daug svarstymų. Asmeniškai suvokiu, kad tai nėra įspūdingai saugi priemonė, nes įvyksta daug skaudžių nelaimių su elektriniais paspirtukais. Todėl Saugaus eismo komisijoje dar turėsime svarstyti, kaip naują paslaugą įlieti į bendrus dviračių ir pėsčiųjų takus, kaip organizuoti, kad paspirtukų vairuotojai ir pėstieji netrukdytų vieni kitiems. Reikės atkreipti ir vairuotojų, ir pėsčiųjų, ir to paties Bolt dėmesį, kad ateinanti nauja paslauga Jonavoje būtų patogi visiems. Bet kad Bolt Jonavoje bus, neabejoju ir pavasarį jau galėsime matyti 250 elektrinių paspirtukų“, - naujieną atskleidžia SEK pirmininkas.

Kad Jonavoje nebūtų chaoso dėl po miestą išmėtytų 250 paspirtukų, svarstomos kelios paspirtukų pasiėmimo vietos  - punktai, kuriuose gyventojai galėtų pasiimti pakrautą ir važiavimui paruoštą paspirtuką. Siūlymuose numatyta, kad pasiėmimo punktai galėtų būti prie naujojo Jonavos baseino, prie sporto arenos, Joninių slėnio, parkuose, prie prekybos centrų, Kultūros centro, gimnazijų, progimnazijų ir kitos viešos erdvės.  

Kur galėtų būti elektrinių paspirtukų punktai – paėmimo vietos, gyventojai kviečiami diskutuoti ir siūlyti savo variantus. Visi galimi siūlymai bus perduoti Bolt, kurie ketina savo lėšomis įsirengti paspirtukų punktą.

Paspirtukų paėmimo vietas – punktus galite siūlyti komentaruose po straipsniu arba jonavoszinios.lt Facebook.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: