Spalio 12-14 dienomis Lietuvoje lankosi NATO kariniai atstovai iš 21 Aljansui priklausančios valstybės. Vizito metu atstovai  bus supažindinti su situacija NATO rytiniame flange,  lankysis Lietuvos ir kitų NATO šalių kariniuose vienetuose dislokuotuose Lietuvoje, susipažins su jų veikla ir struktūra, susitiks su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu, Lietuvos ir kitų NATO šalių karinių vienetų vadais ir personalu.

„Man didelė garbė Lietuvoje priimti NATO karinius atstovus. Esu tikras, kad po vizito tiek NATO karinis komitetas, tiek šalys, kurių atstovai lankėsi pas mus, aiškiau matys Lietuvos saugumo ir gynybos paveikslą. Susitikimo metu padėkojau šalių atstovams už siunčiamus karius ir teikiamą paramą Lietuvos gynybos stiprinimui ir atgrasymui. Tik saugioje valstybėje galimas visokeriopas augimas ir vystymasis“ – susitikęs su atstovais sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Susitikimo Krašto apsaugos ministerijoje metu kariniams atstovams pristatyta Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos sistemos infrastruktūros ir priimančios šalies plėtra, technikos bei įrangos modernizavimas bei nauji įsigijimai.  

„Rusijos grėsmės akivaizdoje NATO turi išlikti vieninga ir stiprinti atgrasymą bei gynybą. Šiame kontekste bendradarbiavimas ir sąjungininkų pajėgų – NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, NATO pajėgų integravimo vieneto ir NATO oro policijos misijos – buvimas Lietuvoje yra mūsų pagrindinis saugumo garantas“, – teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Vizito metu taip pat planuojama aplankyti Lietuvoje tarnaujančius kitų NATO valstybių karius: Rukloje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono taktinę grupę, JAV 3-66 bataliono karius, dislokuotus Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje bei NATO Oro policijos misiją Šiauliuose, kurią šiuo metu vykdo Danijos ir Portugalijos kariai. Taip pat planuojama aplankyti vakar prasidėjusias tarptautines pratybas „Geležinis Vilkas 2021 II“ (angl. „Iron Wolf 2021-II“), kuriose dalyvauja virš 3000 karių iš 12 NATO valstybių bei Ukrainos.

NATO kariniai atstovai yra šalių kariuomenių vadams atstovaujantys karininkai, tarnybą atliekantys NATO vadavietėje Briuselyje (Belgija). Šiuo metu Lietuvos karinio atstovo NATO ir ES pareigas vykdo brigados generolas Remigijus Baltrėnas. Pagrindinis Lietuvos karinio atstovo NATO ir ES uždavinys - atstovauti Lietuvos kariuomenės vadą ir šalies karinius interesus NATO ir ES kariniuose komitetuose.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: