Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad praėjusią savaitę sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) sumažėjo, epideminis sergamumo lygis, t. y. daugiau nei 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų dvi savaites iš eilės nebuvo viršytas nė vienoje savivaldybėje.

Bendras sergamumo rodiklis praėjusią savaitę siekė 917,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų, 12-ąją šių metų savaitę (kovo 20–26 d.) jis buvo 981,0 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Didžiausi sergamumo rodikliai buvo užfiksuoti: Kaune – 1365,01 atvejo 100 tūkst. gyventojų; Kazlų Rūdoje – 1311,74 atvejo 100 tūkst. gyventojų; Kėdainių rajone – 1276,36  atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligonines buvo paguldyta 70 asmenų, prieš savaitę į ligonines pateko daugiau asmenų (110). Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, didžioji dalis – vaikai iki 17 m. amžiaus. 13-ąją šių metų savaitę intensyviosios terapijos skyriuose gydėsi 2 nepilnamečiai.

Kovo 27 d. – balandžio 2 d. buvo užregistruoti du mirties nuo gripo atvejai. Mirusieji priklausė 80–89 m. bei 90 m. ir vyresnių amžiaus asmenų grupėms, nebuvo skiepyti sezoninio gripo vakcina, turėjo kitų gretutinių ligų. Lietuvoje šį gripo sezoną iš viso užregistruota 18 mirties nuo gripo atvejų, beveik visi (16) buvo nepasiskiepiję nuo gripo.

Primename, kad skiepytis nuo gripo galima viso gripo sezono metu, kuris paprastai tęsiasi iki gegužės pabaigos. Pasiskiepyti nuo gripo itin rekomenduojama rizikos grupėms priklausantiems asmenims.

Lietuvos sergamumo duomenys pagal atskiras savivaldybes, sergančiųjų amžių, viruso tipus, mirties atvejus ir kt. skelbiami adresu

Sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga duomenys apskrityse

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 12-ąją šių metų savaitę ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimta 60 ėminių, iš kurių daugiausia (55-uose ėminiuose) buvo aptiktas B tipo gripo virusas, po vieną ėminį – A tipo gripo ir  respiracinis sincitinis virusas (RSV).

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2017 m.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 12-ą šių metų savaitę iš 53 283 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 5 494 buvo teigiami (B tipo gripas sudarė  69 proc., A tipo – 31 proc.).

Europos savaitiniai duomenys apie nustatytus gripo virusus pagal tipą 2022–2023 m. sezonu

 Informacija pasiekiama adresu 

NVSC specialistai primena, kad saugantis tiek gripo, tiek ŪVKTI ir COVID-19 ligos, labai svarbu kruopščiai plauti rankas, vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, vengti žmonių susibūrimo, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, taip pat vengti sergančių (čiaudinčių, kosinčių) žmonių. Pajutus ligos simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), rekomenduojama nesigydyti patiems, o kreiptis į savo šeimos gydytoją.

NVSC info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: