Rytoj, kovo 26 d., Kaune įvyks Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių išlydėtuvės į Jungtinių Tautų (JT) misiją Malyje (Afrika). 10 val. bus aukojamos Šv. Mišios Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, o 12 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje bus surengta iškilminga karių išlydėjimo ceremonija.

KASP Dariaus ir Girėno apygardos kariai išvyksta į JT vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją MINUSMA, Gao provincijoje, rytinėje Malio dalyje. Lietuvos kariuomenės kariai operacijoje veiks Vokietijos kuopos sudėtyje ir bus atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje. Tai jau 11-oji pajėgų apsaugos vieneto (PAV-11) pamaina suformuota karių savanorių pagrindu.

„Į misiją išvykstantiems kariams įteiksime Lietuvos vėliavą ir simbolinius suvenyrus – Vyčio ženkliukus. Vytis – tai raitelis, iškėlęs kalaviją simbolizuojantį lietuvių karių galią, šviesos kovą prieš tamsą. Tegul mūsų valstybės simbolio Vyčio galia ir stiprybė lydi mūsų pasiuntinius, vykdant misiją toli nuo Lietuvos. Visiems linkiu kariškos sėkmės,“  –  sako Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Linas Kubilius.

Prieš išvykdami į misiją, kariai pusę metų treniravosi vykdyti bazės apsaugą, atpažinti iškylančias grėsmes, suteikti pirmąją medicininę pagalbą ir veikti kartu su Vokietijos pajėgų kariais. Karių pasirengimą vertino prieš pusmetį iš misijos Malyje grįžę PAV-9 pamainos kariai ir kiti 2-osios rinktinės kariai, turintys patirties misijose. Pratybų vadovas mjr. Robertas Šiuša akcentavo, kad išvykus į misiją, svarbu išlikti stipria komanda tarnybos metu vykdant užduotis ir laisvu nuo tarnybos laiku. Reikia nepasiduoti rutinai ir Afrikos karščiui – išlikti budriems ir gerai motyvuotiems visą misijos laikotarpį.

JT taikos palaikymo misija MINUSMA Malyje pradėjo veikti 2013 metų liepą, o KASP suformuotas PAV-1 tarnybą šioje operacijoje pradėjo 2017 metų spalį. Kariai operacijos rajone pakeis pusmečio tarnybą baigiančius KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės (Klaipėda) karius.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: