Kaip praneša Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyris, vakar, gruodžio 12-ąją, į pareigūnų rankas pakliuvo ir visiškai girtas smurtautojas, ir neblaivus vairuotojas.

Alkoholis - nuolatinis pranešimų palydovas

Apie 13.30 val. Jonavos r., Kulvos sen., neblaivus vyras (gim. 1979 m., nustatytas 3,44 prom.) smurtavo prieš moterį (gim. 1971 m.).

Apie 23.40 val. Jonavoje, Lietavos g., automobilį „BMW 320d” vairavo neblaivus vyras (gim. 1986 m.). Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,33 prom.

Tiek smurto atvejai, tiek neblaivūs vairuotojai, deja, itin dažnai matomi Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje fiksuotų įvykių išklotinėse.

Ir baudžiamoji atsakomybė

Primename, kad transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojai, taip pat apsvaigimo patikrinimo vengimas arba alkoholio (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas iki patikrinimo užtraukia baudą vairuotojams nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio vieno šimto eurų.

Vairuotojas, kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kas mokė praktinio vairavimo, būdamas neblaivus ir kuriam nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas, taip pat tas, kuris vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyta neblaivumo požymių arba vartojo alkoholio po eismo įvykio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų, taip pat gali būti konfiskuotas automobilis ir atimama teisė vairuoti iki 5 metų.

Smurtas - netoleruotinas

Kalbant apie smurtą artimoje aplinkoje, jo toleruoti neturėtų nei pačios aukos, nei jį pastebintys aplinkiniai asmenys.

Svarbu žinoti, kad Lietuvoje veikia nevyriausybinių organizacijų įkurti specializuotą kompleksinę pagalbą nukentėjusiems nuo smurto teikiantys specializuotos pagalbos centrai (jų kontaktus rasite čia).

 Tai pat veikia emocinę pagalbą teikiančios telefono linijos „Pagalbos moterims linija“ – 8 800 66366 ir „Vilties linija“ – 116 123. Nuo šių metų rudens siūlomas naujas būdas gauti pagalbą patyrus smurtą  – pokalbius internetu (Live chat). Jeigu skambinti neįmanoma ar nejauku, moteris nuo šiol gali kreiptis pagalbos internetu. Valstybė taip pat garantuoja nemokamą pirminę teisinę pagalbą, antrinė teisinė pagalba nemokama nepasiturintiems asmenims.  Iki šių metų pabaigos tikimasi įdiegti vieningą Specializuotos pagalbos centro pagalbos numerį (800).

Taip pat skaitykite: