Danutė Gudavičienė – jonavietė, ne vieną dešimtmetį dirbanti buhalterijos srityje. Praėjusią savaitę į jos rankas buvo įteiktas konkurso ,,Sukurta Jonavoje“ aukso medalis, pelnytas už sąskaitų-faktūrų išrašymo bei administravimo įrankį ,,Sąskaitėlė“. Ir nors mintis sukurti patogią ir iš bet kurios pasaulio vietos prieinamą programėlę kilo pačiai D. Gudavičienei, moteris pasakoja, kad ,,Sąskaitėlė“ – bendras šeimos darbo vaisius.

Nusprendė sukurti savo

,,Buhalterijoje dirbu nuo 1997-ųjų ar 1998-ųjų metų. Sunku jau tiksliai suskaičiuoti... Pradėjau nuo vieno iš AB ,,Achemos“ filialo, čia dirbau ir vyriausiąja buhaltere. Vėliau kelis metus dirbau Kaune. Pakeičiau ne vieną įmonę, kol grįžau dirbti į Jonavą.

Taigi, patirties turėjau nemažai ir dirbti teko su įvairiomis buhalterinėmis programomis, padedančiomis tvarkyti apskaitą, sąskaitas, bet jos visada buvo sudėtingos – buhalteris turėjo būti ir ,,kompiuteristas“, nes reikėdavo apsirašyti operacijas, daugybę duomenų.

Kadangi mano sūnaus šeimos įmonė – UAB ,,Reception“ turi patirties su programavimu, paprašiau jo, kad sukurtų programėlę, kurioje būtų būtent man reikalingos funkcijos – sąskaitų suformavimo, skolų sekimo ir kita. Jis taip ir padarė“, – apie savo idėjos įgyvendinimą pasakojo jonavietė.

Lengvai prieinama

Pati D. Gudavičienė ,,Sąskaitėle“ naudojasi jau ne vienus metus.

,,Ji buvo sukurta man, iš pradžių neturint minties, jog ja galėtų naudotis ir kiti žmonės, tvarkantys buhalteriją. Tik vėliau ši paslauga pasiūlyta kitiems ir, manau, jos pagalba gali praversti tiek patyrusiems buhalteriams, tiek asmenims, kurie neturi buhalterinės patirties, tačiau jiems reikia išrašyti sąskaitas.

Tiesą sakant, dabar aš pati jau net neįsivaizduoju savo darbo be jos. Lyginti su kitomis programomis, ji turi esminį privalumą – žmonės, gavę prisijungimus, gali naudotis ja būdami bet kuriame pasaulio kampelyje.

Kitos programos veikia kitaip – jos yra suinstaliuojamos į konkretų įrenginį ir tu jau nepaprašysi, kad kažkas kitas prisijungtų prie jos“, – kalbėjo jonavietė.

Padarė staigmeną

Paklausta, ar tikėjosi, kad ,,Sąskaitėlė“ pelnys Jonavos rajono savivaldybės organizuojamo konkurso aukso medalį, D. Gudavičienė teigė net nežinojusi, jog jos sugalvota programėlė yra tarp kandidatų.

,,Apie ,,Sukurta Jonavoje“ buvau girdėjusi seniau, bet niekada negalvojau pati dalyvauti šiame konkurse. Kai įsisuki į savo darbus, tokioms mintims laiko nelabai lieka.

Kai sūnus manęs paprašė nueiti į miesto šventę ir man buvo pasakyta, kad ,,Sąskaitėlė“ išrinkta viena iš laimėtojų, tikrai labai nustebau“, – prisiminė moteris.

Visi kartu

Tačiau džiaugsmą D. Gudavičienei sukėlė ne tik pats jos sugalvoto kūrinio pripažinimo faktas.

,,Taip, kad reikia kurti tokią programėlę sugalvojau aš. Aš pasakiau, kas turi būti joje, jog ji kuo geriau padėtų tvarkant buhalteriją... Bet prie jos sukūrimo dirbo mano vaikas. Dėl to laimėjimas dar malonesnis.

Visada sakau, kad pas mus yra šeimos ranga. Kas kuo gali, tuo prisideda – tiek šiuo metu dirbanti anūkė, tiek sūnus, tiek marti.

Taip dalinantis darbu ir idėjomis jau sukurta ne viena programėlė. Žinau, kad ir šiuo metu yra tobulinami nauji kūriniai, susiję su elektronine prekyba. Daugumą jų įkvepia ne kas kitas, o mūsų pačių pamatytas ar pajaustas poreikis“, – kalbėjo jonavietė.

Apie ,,Sukurta Jonavoje“

Jonavos rajono savivaldybės organizuojamas konkursas „Sukurta Jonavoje“ rengiamas bendradarbiaujant su rajono savivaldybės verslininkus vienijančiu partneriu – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialu.

Konkurso tikslas – didinti Jonavoje sukurtų gaminių bei paslaugų žinomumą, jų vartojimą bei skatinti aukštos kokybės, inovatyvių, išskirtinių ir galinčių konkuruoti šalies, užsienio rinkose gaminių bei paslaugų kūrimą.

 

 

 Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: