Artėjant Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienoms, daugelis žmonių vyksta lankyti artimųjų kapų - keliuose padidėja transporto priemonių srautai ir eismas tampa intensyvesnis, gali padidėti vagysčių atvejų iš paliktų be priežiūros transporto priemonių bei gyvenamųjų patalpų. Atsižvelgiant į tai, policijos pareigūnai visoje šalyje stiprina patruliavimą, į pagalbą pasitelkiant policijos rėmėjus, Šaulių sąjungos bei kitus pilietiškus, aktyvius visuomenės narius. Ne išimtis ir Jonava. Čia taipogi stiprinamas patruliavimas bei informuojama apie pasikeisiantį eismo organizavimą ties Šmatų kapinėmis, šalia intensyvaus Kėdainių plento. (Nuotraukų galerijoje - eismo organizavimo schema). 

Vadovaukitės pareigūnų nurodymais

Kauno AVPK Jonavos r. PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas teigia, kad šis savaitgalis išskirtinis – net keturios dienos išeiginių, tad gyventojų prašo kapų lankymo laiką pasiskirstyti per visas dienas.

„Šiais metais turėsime net keturias laisvas dienas, bet, spėju, kapų lankyti vis tiek visi važiuos vieną dieną - prognozuojame, kad didžiausias antplūdis bus lapkričio 1 -ąją. Žinoma, policijos pajėgas stiprinsime ir kitomis dienomis, bet pagrindinis srautas numatomas pirmąją dieną. Noriu paprašyti visų, kurie lankys kapines – pasiskirstykite lankymo laiką per keturias dienas, nepasilikite visko vienai dienai. Atsargumas irgi labai svarbu. Kapų lankymui rekomenduočiau rinktis šviesų paros metą.

Linkiu tolerancijos, ištvermės ir kantrybės tiems, kuriems galbūt teks pastovėti automobilių eilėje Jonava – Kėdainiai kelyje, jei teks palaukti laisvos parkavimosi vietos.

O pagrindinis prašymas – paklusti policijos pareigūnų reikalavimams. Jeigu vadovausis pareigūnų nurodymais – kur galima sukti, kur galima parkuotis – viskas vyks greičiau, bet jeigu kiekvienas bandys paaiškinti savo filosofiją, kaip jis įsivaizduoja ir ko reikia, tai viskas tikrai užtruks ilgiau“, - kalba Jonavos r. PK viršininkas Šarūnas Martinkėnas.

Anot viršininko, nors ir numatytos sustiprintos policijos pajėgos, tačiau esant būtinybei, jos gali būti dar gausesnės. Kalbant apie šalyje paskelbtą ekstremaliąją situaciją – rekomendacijos nesikeičia – dėvėti kaukes, laikytis atstumo, turėti dezinfekcinių priemonių.

Keisis eismo organizavimas ties Šmatų kapinėmis   

Padidintos policijos pajėgos dirbs Šmatų kapinių teritorijoje, kur reguliuos eismą, padės vairuotojams pasistatyti automobilius, patruliuos kapinių prieigose. Kadangi šiomis dienomis keisis eismo tvarka ties Šmatais, kapinių prieigose eismą kontroliuos ne tik pareigūnai - bus pastatyti laikini kelio ženklai, kuriais vairuotojams privalu vadovautis.

„Atvažiuojantys nuo Kėdainių pusės negalės sukti į kapinių aikštelę. Jie turės pravažiuoti tiesiai, apsisukti ir stoti į bendrą eilę nuo Jonavos kryptimi link Kėdainių ir tik privažiavę kapinių prieigas galės įsukti į automobilių aikštelę.

Noriu atkreipti dėmesį, jog prie kapinių esančioje asfaltuotoje aikštelėje bus galima tik sustoti ir išlaipinti keleivius bei bus privaloma išvažiuoti iš aikštelės. Visi automobiliai bus parkuojami dešinėje pusėje ir antrojoje aikštelėje ties naujomis Šmatų kapinėmis, kur bus atrakinti vartai ir žiediniu judėjimu bus galima išvažiuoti iš kapinių teritorijos į Kėdainių plentą“, -  aiškina Jonavos r. PK Reagavimo skyriaus viršininkas Raimondas Zinkevičius bei priduria, kad didžiausias kapinių lankymo pikas yra 11-14 val. ir 16-18 val., todėl rekomenduoja vengti tuo metu lankyti mirusiuosius, o atvykus – neskubėti ir būti atidžiais vairuojant.  

Sustiprintos pajėgos visoje šalyje

Ilgąjį savaitgalį daugiau pareigūnų dirbs šalies keliuose, kur bus organizuojami kelių policijos reidai. Daugiausiai dėmesio bus skiriama į atšvaitų ar šviesą atspindinčių elementų dėvėjimą, bus vykdomos blaivumo patikrinimo ir greičio kontrolės priemonės. Policijos reagavimo pajėgos aktyviai vykdys izoliacijoje esančių asmenų fizines patikras. Taip pat toliau bus organizuojami tiksliniai reidai prekybos ir laisvalaikio praleidimo centruose tikrinant, ar asmenys pateikia sau priklausančius galimybių pasus. Policijos pareigūnams nurodyta atkreipti dėmesį į vietas, kuriose dažniausiai įvyksta ir, tikėtina, gali būti padaryta nusikalstamų veikų ar kitų nusižengimų. Taip pat sustiprintas policijos pareigūnų viešas patruliavimas kitose masinėse žmonių susibūrimo vietose.

Policija gyventojams primena: 

Išvykdami iš namų, nepamirškite pasirūpinti savo turto saugumu, uždaryti langus, užrakinti duris, įjungti apsaugos sistemos priemones. Jei Jūsų bute ar name neįrengta signalizacija, tiesiog paprašykite liekančio kaimyno, kad pasidomėtų, ar svetimi (įtartini) asmenys nesidomi paliktu butu (namu).

Būkite itin atidūs, kantrūs ir tolerantiški vieni kitiems. Įvertinkite važiavimo sąlygas ir važiuokite tik saugiu greičiu, laikykitės saugaus atstumo iki kitos transporto priemonės, praleiskite pėsčiuosius, vykdykite kelio ženklų reikalavimus.

Atvažiavę tvarkyti artimųjų kapų, nesudarykite sąlygų vagystėms, atidžiau rūpinkitės savo turtu. Palikdami automobilį nors ir trumpam, visada patikrinkite ar įjungta, ar patikimai veikia apsaugos sistema. Uždarykite langus bei stoglangius, užrakinkite duris, iš spynos ištraukite užvedimo raktelius. Nepalikite matomoje vietoje rankinių, mobiliųjų telefonų, dokumentų, kitų vertingų daiktų. Rankines, dokumentus pasiimkite su savimi, o jei juos tenka palikti, būtinai paslėpkite, kad daiktai nebūtų matomi.

Pastebėję prie kapinių, automobilių stovėjimo aikštelėse ar netoli jų įtartinus asmenis, įsidėmėkite jų išvaizdą, užsirašykite įtarimą keliančių automobilių valstybinius numerius ir nedelsiant apie tai praneškite policijai skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Nepamirškime laikytis ir dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įvestų ribojimų bei rekomendacijų.

Linkime visiems saugaus ir ramaus ilgojo savaitgalio.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: