Artimiausiame tarybos posėdyje, vyksiančiame vasario 11 d., tarybai teikiamas sprendimo projektas, kuriame inicijuojami pirmieji žingsniai dėl Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario Sauliaus Jakimavičiaus pašalinimo iš tarybos narių. 

Tarybos nariams teikiamo sprendimo tikslas - sudaryti komisiją Jonavos r. savivaldybės tarybos narių 2021 m. sausio 28 d. teikime (Teikime) dėl tarybos nario Sauliaus Jakimavičiaus įgaliojimų netekimo procedūros pradėjimo pateiktiems faktams ištirti.

Komisija turės ištirti tarybos narių Teikime nurodytas aplinkybes ir iki rajono tarybos nustatyto termino pabaigos pateikti išvadą tarybai dėl to, ar tarybos narys nesulaužė priesaikos, nevykdė Teikime nurodytų jam Vietos savivaldos ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų, ar taikyti tarybos nario įgaliojimų netekimo procedūrą nėra pagrindo.

Primename, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) dar pareitų metų gruodį buvo nusprendusi, kad S. Jakimavičius šiurkščiai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDTĮ) reikalavimą. VTEK, gauto pranešimo pagrindu, buvo nustačiusi, kad  S. Jakimavičius dalyvavo ir nenusišalino 2020 m. rugpjūčio 13 d. vykusio tarybos posėdžio metu svarstant klausimą dėl rajono 2020 metų biudžeto patikslinimo, kuriuo pakeista apšvietimo Šešuvos k. Panerio g., Kalkinės g. ir Tilto g. įrengimui skirtų lėšų suma, kai tuo tarpu vienoje iš šių gatvių gyvena politikui artimi asmenys, nors pats politikas balsavo už tai, kad lėšos būtų perskirstomos kitam kaimui - iš Šešuvos kaimo į tos pačios seniūnijos kitą kaimą. Šiukštus pažeidimas pripažintas po to, kai S. Jakimavičius per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo, įstatymo nuostatas pažeidė pakartotinai, VTEK 2020 m. birželio 10 d. sprendimu.

Po tokių VTEK sprendimų, Saulius Jakimavičius tuomet teigė, kad atrišamos rankos skųsti praktiškai visų tarybos narių balsavimą dėl biudžeto, nes beveik visi tarybos nariai vienaip ar kitaip yra susiję su tam tikromis biudžeto eilutėmis. Anot politiko, nusišalinti tarybos nariai privalo nuo konkretaus klausimo, bet ne tuomet, kai balsuojama už visą biudžeto projektą.

Praeitų metų birželį, VTEK siūlė Jonavos rajono savivaldybės merui imtis prevencinių veiksmų, kad rengiant savivaldybės tarybos posėdžius būtų išvengta Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų pažeidimų. Kaip dabar teigia tarybos narys Saulius Jakimavičius, į VTEK siūlymą nebuvo atsižvelgta, alternatyvos, kaip balsuoti už biudžeto projektą nėra, todėl dauguma tarybos narių komitetų posėdžiuose nusišalino nuo balsavimo už šių metų biudžeto projektą.

„Turime precedentą, kuomet keturi iš penkių komitetų nebalsavo už 2021 metų biudžeto projektą, nes šių komitetų nariai nusišalino nuo balsavimo. Meras Mindaugas Sinkevičius nevykdo Vyriausios tarnybinės etikos komisijos nurodymų, rekomendacijų sudaryti tarybos nariams sąlygas balsuoti nepažeidžiant įstatymo, tai yra, balsuoti už atskiras biudžeto eilutes. Žiūrint preciziškai, jei tarybos nariai balsuotų už visą biudžeto projektą, jie visi pažeistų įstatymą. Greičiausiai šiame tarybos posėdyje nebus patvirtintas biudžetas“, - portalui jonavoszinios.lt teigė Saulius Jakimavičius bei pridūrė, kad nušalinimas nuo tarybos yra ilga procedūra. Dabar sudaroma komisija, kuri atliks tyrimą, pateiks išvadas, už kurias turės balsuoti tarybos nariai ir tuomet, taryba galės kreiptis į teismą, kuris priims sprendimą nušalinti jį ar ne.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: