Vidaus reikalų ministerija (VRM) sukūrė interneto svetainę hibridineataka.lrv.lt, skirtą neteisėtos migracijos krizės apžvalgai ir su šia krize susijusių naujienų sklaidai. Čia vienoje vietoje lietuvių, anglų ir rusų kalbomis bus galima rasti Baltarusijos režimo prieš Lietuvą organizuotos hibridinės atakos ir migracijos krizės valdymo chronologiją, taip pat vidaus reikalų sistemos pareigūnų bei jiems talkinusios Lietuvos šaulių sąjungos įrašytą vaizdo medžiagą iš Lietuvos–Baltarusijos pasienio bei migrantų apgyvendinimo centrų.

Tinklalapis hibridineataka.lrv.lt bus nuolat papildomas su migrantų krizės valdymu bei įvykiais pasienyje susijusiomis naujienomis ir vaizdais. Gerėjant orams, Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje vėl stebimas augantis neteisėtų migrantų bandymų kirsti sieną skaičius, todėl grėsmė visuomenės rimčiai ir nacionaliniam saugumui neišnyko, t. y. Baltarusijos režimo organizuota hibridinė ataka nėra baigta, ekstremalioji situacija pratęsta. Be to, regione daugėja geopolitinių įtampų.

Lietuva nuolat patiria ir informacinių atakų: dezinformacija ir melagingomis naujienomis, sufabrikuotais vaizdais Baltarusija siekia sukelti dar daugiau sumaišties, menkinti Lietuvos pareigūnus ir sėti nepasitikėjimą mūsų institucijomis.   

Tikimasi, kad šis interneto puslapis bus ne tik patogus įrankis Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos atstovams, rengiantiems reportažus apie migracijos krizę ir padėtį prie Europos Sąjungos išorės sienos, bet pasitarnaus ir kovoje su priešiška propaganda, paneigiant dezinformaciją ir Baltarusijos režimo kuriamas melagingas žinias.  

Vaizdo medžiagos archyvas suskirstytas temomis, todėl iš jo nuotraukas ir vaizdo įrašus galima lengvai atsisiųsti.  

Iš įamžintų vaizdų matyti Baltarusijos pareigūnų veiksmai prieš migrantus, pačių migrantų liudijimai, Lietuvos pasieniečių darbas, nevyriausybinių organizacijų pagalba neteisėtai sieną kirtusiems užsieniečiams ir kiti įvykiai prie pasienio su Baltarusija.

Puslapyje taip pat paskelbta migracijos krizės valdymo chronologija – išdėstyti Vidaus ir Užsienio reikalų ministerijų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Migracijos departamento, Vyriausybės, Seimo ir nevyriausybinių organizacijų veiksmai, siekiant atremti hibridinę ataką.

Nuo praėjusių metų pradžios į Lietuvą iš Baltarusijos neteisėtai pateko 4 382 migrantai. Nuo 2021 m. rugpjūčio mėnesio pradžios, kai pasienyje buvo pradėta taikyti apgręžimo politika, į šalį neįleista arti 10 000 asmenų. Migracijos departamentas išnagrinėjo neteisėtai į Lietuvą iš Baltarusijos patekusių migrantų prieglobsčio prašymus – prieglobstis suteiktas 123 užsieniečiams, o kitų laukia grąžinimas į kilmės šalis arba jie jau grąžinti.

Lietuvoje lankęsi aukščiausi Europos Sąjungos pareigūnai – Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen, Europos Komisijos vicepirmininkas Margaritis Schinas ir vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson pripažino, kad Lietuva, Latvija ir Lenkija, o kartu ir visa Europos Sąjunga susidūrė su nedemokratinio Baltarusijos režimo organizuota hibridine ataka.

Siekdama atremti hibridinę ataką, Vidaus reikalų ministerija skubiai parengė svarbius įstatymus, per itin trumpą laiką išsprendė migrantų apgyvendinimo problemą. Valstybės lėšomis pradėtas įrengti fizinis barjeras – šiuo metu pasienyje su Baltarusija jau pastatyta maždaug 300 km koncertinos ir beveik 200 km tvoros.

VRM inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: