Kaip jau buvo skelbta, šiandien, sausio 23-ąją, pasipiktinę esančia tvarka privačių miškų savininkai į sostinę su technika išvyko į Vilnių iš Batėgalos Jonavos rajone. 

Privačių miškų savininkai, surengę protestą Kauno rajone, sausio 23–25 dienomis jungiasi į žemdirbių organizuojamą akciją.   

Miškininkai šia protesto akcija reikalaus saugomų teritorijų plėtrą vykdyti ne privačių miškų savininkų sąskaita, o jas plėsti valstybinėje žemėje. Taip pat sieks, kad saugomų teritorijų steigimas būtų vykdomas su privačių miškų savininkų sutikimu pasirašant sutartis. Bus reikalaujama pradėti  saugomų teritorijų restituciją privačiuose miškuose, mokant adekvačias kompensacijas už jau įsteigtas teritorijas, kurios steigtos tinkamai neinformavus ir nesuderinus su miškų savininkais. Protestu bus reikalaujama panaikinti ir parduotos žaliavinės medienos apmokestinimo 5 proc. tarifu mokestį bei siekiama uždrausti biokuro tiekimą iš trečiųjų šalių apeinant sankcijas. 

„Į sostinę įriedės 50 miškovežių, kurie dvi paras stovės pačiame centre. Norime būti išgirsti, tad kviečiame atvykti ir palaikyti privačių miškų savininkus“, – ragino PMSA direktorė G. Šlevinskė. 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: