Laukiniai gyvūnai tamsiuoju metų laiku dažniau patenka į autoįvykius. Žiemą jie iššoka į kelią ir atsitrenkia į automobilius, todėl Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) primena gyventojams būti budriems keliuose, saugoti save ir laukinius gyvūnus. 

Viena priežasčių, kodėl autoįvykių su laukiniais gyvūnais pagausėja žiemą, yra druska barstomi keliai. Natūralioje gamtoje žvėrys gauna mažai mikroelementų, kurių druskoje gausu, todėl gyvūnai dažniau patraukia kelių ir pakelių link ir druską laižo. 

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba 2023 m. spalį gavo – 779 pranešimus, lapkritį – 829, o gruodį – 861 pranešimą apie autoįvykius su laukiniais gyvūnais. Žiemą, esant prastesniam matomumui ir ilgesniam tamsiam laikotarpiui, labai svarbu žinoti, kad grėsmė kelyje susidurti su laukiniu gyvūnu išauga.  

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pataria: pastebėję laukinį gyvūną ant kelio arba šalia jo, sumažinkite greitį ir naudokite garsinį signalą. Transporto priemonę valdykite kuo švelniau ir tolygiau. Važiuokite tokiu greičiu, kad jaustumėtės saugiai ir turėtumėte laiko sustoti, jei gyvūnas bėgtų į kelią.  Svarbiausia – temstant ir naktį važiuokite lėčiau, vairuokite atidžiai, išlikite budrūs, ypač važiuodami miškingomis vietomis. 

Jei per susidūrimą laukinis gyvūnas sužeidžiamas ar nugaišta, vairuotojas privalo apie tai pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Jeigu kliudėte ar sužeidėte miško žvėrį, svarbiausia būti atsargiems, tik įvertinę, kad gyvūnas nebegali jūsų sužeisti ir trukdo eismui, galite jį patraukti šalikelėn. Tokiais atvejais specialistai susisiekia su to rajono medžioklės plotų valdytojais – medžiotojų būreliu arba klubu. Būtent medžiotojams, kaip reglamentuoja Medžioklės įstatymas, perduodamas partrenktas gyvūnas. Primename, kad draudžiama paimti numuštus gyvūnus. Jei gyvūnas ar jo dalys paimami apie tai nepranešus nustatyta tvarka, laikoma, kad gyvūnas ar jo dalys paimti neteisėtai. 

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.  

Primename, kad Aplinkos apsaugos departamentas jums rūpimais aplinkosauginiais klausimais konsultuoja telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt

AAD inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: