Žurnalas „Structum“ tęsia savo projektą – konkursą „Išmanusis miestas“, sujungiantį į visumą viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, kuriuo siekiama įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus estetizuoti šalies visuomeninę ar gyvenamąją miestų aplinką, atgaivinti ir sukurti bei pritaikyti konkrečias teritorijas aktyviai gyventojų veiklai.

Tęsiant prieš dvejus metus pradėtą konkurso „Išmanusis miestas“ tradiciją tikimasi, kad konkurse dalyvaus gabiausi šalies aukštųjų mokyklų studentai, turintys ambicijų nuosekliai kurti ir realiai įgyvendinti jų darbuose pateiktas pažangias, inovatyvias ir kartu realiai įgyvendinamas idėjas.

Projekte dalyvauja ir Jonavos rajono savivaldybė, kuri konkursui teikia teritoriją prie Jonavos miesto 1-ojo tvenkinio, ir tikisi sulaukti patrauklaus teritorijos sutvarkymo projekto.

Projekto pristatyme Vilniuje dalyvavo ir Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, pristatęs studentams siūlomas Jonavos miesto erdves.

Konkursui paskirta teritorija  tarp Žemaitės gatvės, Jonavos miesto ligoninės,  žydų kapinių ties Sodų g. 64, laiptų į Chemikų gatvės daugiabučių kvartalą, darbo biržos.

“Savivaldybė iškėlė tikslą plėtoti saugią ir funkcionalią infrastruktūrą, sukurti patrauklią, kompleksiškai išspręstą, rekreacijai ir poilsiui skirtą Jonavos miesto aplinką”, - rašoma projekto pristatyme.

Studentai pagal Jonavos r. savivaldybės tarybos patvirtintą dviračių takų plėtros Jonavos mieste ir už miesto ribų specialųjį planą numatyti naujus pėsčiųjų ir (arba) dviratininkų takus, apjungdami juos į vieną bendrą sistemą su jau esama susisiekimo infrastruktūra.

Norima, kad būtų atlikta visos nagrinėjamos teritorijos susisiekimo infrastruktūros analizė, apimanti artimesnius ir tolimesnius Jonavos miesto visuomeninius, mokslo ir švietimo, sporto bei prekybos objektus.

Teritorijoje yra vandens telkinys, todėl studentų darbuose turėtų būti prieplaukų įrengimo sprendiniai ir pasiūlymai, kaip pagerinti susisiekimą bemotoriu vandens transportu tarp naujai siūlomų sporto, poilsio ir rekreacinių zonų.

Reikėtų numatyti naujas poilsio ir sporto zonas su joms būtina infrastruktūra, taip pat esamų tokių zonų atnaujinimą ar perkėlimą.

Šioje teritorijoje pageidautinos aktyvios pramogos visais metų laikais, todėl laukiama pasiūlymų su čiuožyklomis, sūpynėmis ir vandens sportą skatinančias sprendiniais. Vienas konkretesnių lūkesčių – siūlymai dėl inovatyvių garso ar vaizdo priemonių naudojimo, kad Jonavos miesto gyventojai galėtų konkrečiose vietose gauti informaciją apie renginius Joninių slėnyje ar kituose miesto sporto, poilsio ar pramogų objektuose.

Pasak “Išmaniojo miesto” pristatyme dalyvavusio mero M.Sinkevičiaus, teritorija, kurioje siūloma atlikti planavimo ir projektavimo sprendinius, Jonavoje yra savotiška „traukos zona“.

“Labai tikiuosi, kad ji bus dar labiau pritaikyta jonaviečių laisvalaikiui - sportui, dalyvavimui įvairiuose kultūriniuose ir kituose renginiuose. Galbūt bus pateikta naujų pasiūlymų, idėjų, kaip tvarkyti šią gyventojams svarbią miesto teritoriją.

Joje prie tvenkinio praleidžiamas laisvalaikis: yra paplūdimys, lauko treniruokliai, aplink – dviračių takai. Joninių slėnyje vasarą kiekvieną savaitgalį vyksta įvairūs renginiai, koncertai, o netoli šiemet įrengta ir labai populiari vaikų žaidimų aikštelė. Žiemos metu veikia Jonavos slidinėjimo centras. Visai šalia – miesto stadionas, o metų pabaigoje planuojama atidaryti ir Jonavos sporto arena”, - sakė M.Sinkevičius.

Pasak M.Sinkevičiaus, jei konkurso dalyvių projektas pasirodys įgyvendinamas ir patrauklus, jis neliks tik gulėti stalčiuje, tačiau bus įgyvendinamas.

Beje, projekto metu Jonavos vardas skambės ne tik kaip savivaldybės, konkurso dalyviams skyrusios erdves kūrybai. Projekte dalyvauja ir Jonavos įmonės “Technoera” ir “Militera”, kurios kituose miestuose pristatys Jonavoje gimusią idėja - "Saulės energiją naudojančios paslaugų stotelės Sun Eco".

Taip pat skaitykite: