Seimas nusprendė nuo 2025 m. įteisinti vaiko priežiūros kompensacinę išmoką ir auklių prižiūrimų ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvams ar globėjams iš dalies kompensuoti išlaidas už vaikų priežiūrą.

Už tai numatančias Išmokų vaikams įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-844(2) balsavo 83 Seimo narių, susilaikė 1 parlamentaras.

„Šis įstatymas – vienas iš vadinamojo Šeimos paketo iniciatyvų, skirtų padėti auginantiems vaikus ir grįžti į darbo rinką. Konkrečiai šia kompensacija siekiama plėsti vaikų priežiūros ir pagalbos tėvams formų įvairovę, padėti tėvams lengviau derinti darbą su vaikų auklėjimu. Taip pat ir kurtis vadinamiesiems šeimų darželiams ten, kur jų trūksta ar yra uždaromi“, – pažymi Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Vaiko priežiūros kompensacinė išmoka sieks 5,2 bazinės socialinės išmokos dydžio per mėnesį (palyginimui, kitąmet tai sudarytų 286 eurus).

Išmoka galės būti skiriama ir mokama vienam iš vaiką auginančių tėvų ar globėjui už kiekvieną vaiką, kuris nėra ugdomas pagal ikimokyklinio ugdymo programą, ir pagal vaiko priežiūros sutartį su vaiko tėvu ar globėju už atlyginimą yra prižiūrimas fizinio asmens, vykdančio vaikų dienos priežiūrą pagal individualios veiklos vykdymo pažymą ar darbo sutartį.

Išmoka galės būti mokama tik tėvams ar globėjui, kurie dirbs pagal darbo sutartį ar savarankiškai. Už tą patį vaiką ir laikotarpį galės būti skiriama ir mokama tik viena tokia išmoka.

Preliminariais skaičiavimais, vaiko priežiūros kompensacinę išmoką gautų apie 2 500 asmenų (vaikų).

Seimo Spaudos biuro inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: