Šių metų vidurvasary buvo skelbta, kad Transporto kompetencijų agentūra (TKA) pagal 2018–2021 m. įskaitinių eismo įvykių duomenis nustatė 2022 metų juodąsias dėmes valstybinės reikšmės keliuose ir sudarė juodųjų dėmių* žemėlapį.

Atvėrus virtualų žemėlapį ir pažvelgus į Jonavos rajono savivaldybę matoma, kad čia sužymėtos trys juodosios dėmės sankryžose ir viena juodoji dėmė ruože. Juodosios dėmės sankryžose pažymėtos Žeimių ir Kosmonautų g., Kėdainių plente ties Ručiūnais ir Martyniškiais, Kauno plente ties Išorais bei juodoji dėmė ruože, pačiame miesto centre ties žiedine J. Basanavičiaus, Žeimių ir J. Ralio g. sankryža.

Kalbant apie jau minėtas J. Basanavičiaus, Žeimių ir J. Ralio g., jos priklauso VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai (Kelių direkcija), tad visi sprendiniai ir darbai vyksta tik jiems įvykdžius pirkimus ir skiriant lėšų. Šiandien, spalio 25-ąją, Jonavos rajono saugaus eismo komisijos (SEK) pirmininką pasiekė žinios apie ketinimus čia diegti eismo saugumo sprendinius.

„Šiandien, kaip SEK pirmininkas bendravau su Kelių direkcijos atstovu ir gavau patikinimą: šiuo metu vyksta projektavimo darbai J. Basanavičiaus gatvių pėsčiųjų perėjų bei J. Ralio g. perėjos (kur įvyko nelaimė), kur atsiras salelės. Gatvės pakankamai plačios, tad būtinos saugumo salelės per vidurį.

Yra noras, kad šie eismo saugumą gerinantys sprendiniai atsirastų dar šiais metais. Nors Kelių direkcija dėl darbų atlikimo terminų negarantavo, tačiau svarbu, kad šiuo klausimu jau yra dirbama“, - teigė SEK pirmininkas Erlandas Andrejevas.

*Juodosios dėmės – tai tokie kelių ruožai, kuriuose koncentruojasi eismo įvykiai, pagal šiuo metu galiojančią metodiką juodoji dėmė nustatoma jei per 4 paskutinius metus jame įvyko 4 arba daugiau eismo įvykių, kuriuose žuvo žmonės arba patyrė sužalojimus eismo įvykio metu.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: