Lietuvos mokyklos pradeda ruoštis naujiems mokslo metams. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė per ukrainiečių apgyvendinimo sistemą „Stiprūs kartu“ kreipėsi į Lietuvoje esančius ukrainiečius, kviesdama registruoti vaikus naujiems mokslo metams.  

Jos kreipimesi rašoma:  

„Mieli ukrainiečiai, 

šiuo metu Lietuvos mokyklose mokosi daugiau kaip 10 tūkstančių jūsų vaikų. Tačiau tai tik pusė visų Lietuvoje įsikūrusių daugiau kaip 21 tūkstančio ukrainiečių vaikų. 

Suprantame, kad dauguma jūsų nori grįžti į Tėvynę, bet tampa akivaizdu, kad artimiausiu metu gali būti neįmanoma sugrįžti dėl karo. Kai kurie miestai, gyvenvietės yra stipriai nukentėjusios, net 500 mokyklų yra sugriautos. 

Lietuvos teisės aktai numato, kad visi šalies teritorijoje esantys vaikai nuo 6 iki 16 metų privalo mokytis. 

Šiuo metu Lietuvos mokyklos jau sudaro klases kitiems mokslo metams. Jose laukiami ir ukrainiečių vaikai. 

Todėl labai prašau jau dabar užregistruoti savo vaikus į mokyklas, kad jos spėtų pasiruošti priimti naujus mokinius ir mokslo metai prasidėtų sklandžiai. Mokyklose vaikai galės mokytis ir bendrauti su bendraamžiais, lankyti ne tik pamokas, bet ir būrelius, išmoks lietuvių kalbos –  tai padės geriau jaustis Lietuvoje. 

Registruoti vaikus į mokyklas galite mokyklose arba savivaldybių švietimo skyriuose čia esančiais kontaktais: https://bit.ly/3a7OosJ. Jei jūsų vaikas, būdamas Lietuvoje, ketina nuo rugsėjo mokytis nuotoliniu būdu Ukrainos mokyklose, taip pat prašome informuoti nurodytais kontaktais“.  

 

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: