Portalas jonavoszinios.lt nuolat sulaukia skaiytojų klausimų įvairiomis temomis. Šįkart į redakciją kreipėsi jonavietis Tomas, kuris teiraujasi, kodėl iki šiol neprasidėję pėsčiųjų ir dviračių takų statybos darbai Rimkuose, prie R. Samulevičiaus mokyklos?

,, Ar tiesa, kad ir vėl konkursą laimėjusi Jonavos įmonė nesugeba pradėti darbų?", – domėjosi vyras. 

Baiminasi dėl lėšų praradimo

Kaip informavo Jonavos rajono savivaldybė, rangos darbų sutartis dėl pėsčiųjų takų nuo  Chemikų g. 140 iki A. Kulviečio g. 18 įrengimo pasirašyta prieš mėnesį, birželio 27 d., su pirkimą laimėjusia UAB „Losrita“. 

„Statybos darbai šiame projekte iš tiesų dar neprasidėję ir tai kelia nerimą administracijai, nes projektas finansuojamas Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšomis, kurių nenorėtume prarasti. 

Jau kreipėmės į rangovą, raginome pradėti darbus, bet įmonė atsirašinėja apie leidimus ir darbo projektus, kurių grunto nukasimui tikrai nereikia. 

Rangovas naujas ir darbo pradžia nenuteikia optimistiškai, jei darbai vėluos, turėsime skaičiuoti delspinigius“, – sako Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas.

Savivaldybės atstovai patvirtino, kad UAB „Losrita“ yra laimėjusi ir dar vieną statybų projektą Jonavoje – turėtų įrengti Rimkų parką teritorijoje tarp Chemikų g., P. Vaičiūno g. ir A. Kulviečio g. Sutartis dėl šio projekto įgyvendinimo turėtų būti pasirašyta artimiausiu metu.

Tikina, kad atliks laiku

Įmonės „Losrita“ registracijos adresas yra Vilniuje, tačiau, redakcijos žiniomis, įmonės vadovas –  Tomas Karpavičius yra jonavietis.

Pabandžius susisiekti su juo, telefonu atsiliepusi moteris paaiškino, jog šiandien to padaryti nepavyks, nes vadovas yra išvykęs.

Nors tikslios darbų pradžios datos išgirsti nepavyko, Jonavos rajono savivaldybė yra gavusi UAB ,,Losrita" pažadą, jog darbai prasidės šią savaitę. 
Savivaldybei pateiktuose atsakymuose bendrovė akcentuoja ir tai, kad darbai pagal sutartį pradėti iš karto: esą pradėtas ruošti Darbo projektas, atlikti pasiruošimo darbai – su tiekėjais derintos medžiagų bei mechanizmų tiekimo sąlygos, užsakinėti ir derinti leidimai su suinteresuotomis institucijomis (TELIA, ESO ir pan.). 


,,Vadovaujantis sutarties sąlygomis darbus turime pradėti per 5 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo datos. Mes savo sutartinius įsipareigojimus atliksime laiku", – oficialiame atsakyme savivaldybei rašo ,,Losrita". 


Rajono savivaldybė pernai yra turėjusi problemų su kita jonaviečių įmone „Valditas“, kuri tuo metu vėlavo sutvarkyti daugiabučio namo kiemą Rukloje. Laiku neatlikus darbų, Ruklos seniūnija prarado tais metais projektui skirtą KPPP finansavimą.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: