Portalas jonavoszinios.lt pirmadienį, kovo 21-ąją sulaukė kelių gyventojų pastebėjimų dėl plevėsuojančios vėliavos Joninių slėnyje. Anot jų, Joninių slėnyje vertėtų palikti plevėsuoti Lietuvos vėliavą arba Vytį, o ne Ukrainos, kaip kad yra šiuo metu. 

Pasak nuomonę išreiškusiųjų, Joninių slėnyje yra tik vienas vėliavos stiebas, ant kurio turėtų likti mūsų šalies simboliai, o Ukrainos vėliavų pakanka ties tomis įstaigomis, kur puikuojasi ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių vėliavos, jų tarpe ir Ukrainos šalies. Jonaviečiai pastebi, kad palaikymą Ukrainai galima skirti ir kitais, pavyzdžiui, materialiais būdais, o „apsikabinėti“ mūsų krašte kitos šalies atributika - jau „persūdyta“. Taip pat išsakyta nuomonė, kad galėtų būti pakabintos abi vėliavos – ir Lietuvos, ir Ukrainos. 

Gyventojų nuomonės perduotos Jonavos rajono savivaldybei. Taip pat perduoti ir jų klausimai: Ar Ukrainos vėliava plevėsuoja nuo Kovo 11-osios šventinio bėgimo? Gal ruošiamasi kokiai palaikymo, labdaros rinkimo akcijai, laukiama oficialių vizitų  ar kitų ceremonijų?   

Jonaviečiams besiteiraujant, kodėl Joninių slėnyje plevėsuoja tik Ukrainos vėliava, šiandien gautas mero pavaduotojos Birutės Gailienės atsakas.

“Šiandien yra svarbu aiškiai išreikšti savo palaikymą, kad Ukraina yra laisvės kovos, deja, labai kruvinos, simbolis, ir iškelta Ukrainos vėliava yra mažiausiai, ką galime padaryti palaikymo vardan. Jonavoje jau virš 150 ukrainiečių, mūsų miestas taps jų namais, tad jų šalies simbolis tikrai padrąsins jaustis saugiai ir jaukiai mūsų krašte. Be to, iškelta Ukrainos vėliava pirmiausia, mano galva, kalba apie mus, apie mūsų palaikymo poziciją tautos pasipriešinimui, apie mūsų dagiakultūrio miesto tapatybę”, - teigia mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: