Kaip yra žinoma, visoje Lietuvoje nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 19 straipsnio pakeitimas, kuris nustatė papildomus draudimus ir ribojimus rūkymui daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose. Nuo metų pradžios Jonavos rajone, taip vadinamų „Nerūkymo zonos“ daugiabučių yra jau 31, o tuose namuose pažeidus taisykles, numatytos baudos. Tačiau gyvenantys „Nerūkymo zonos“ daugiabučiuose neskuba skųsti balkonuose rūkančių kaimynų, bet pranešimų, net ir klaidinančių – būta.

Raštiškų pranešimų negauta

Oficialių, raštiškų pranešimų apie rūkymo balkonuose pažeidimus nėra gavęs nei Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, nei Jonavos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius (VTS), tai reiškia, kad nėra skirtos ir piniginės baudos, vienok, žodiniai pranešimai yra gauti.

Dažniausiai VTS teiraujamasi, kokius veiksmus atlikti, kad daugiabutis taptų „Nerūkymo zona“. Taip pat yra gauti keli žodiniai pranešimai apie rūkymą balkone. VTS pareigūnai tokiais atvejais vyksta į vietą ir jei pažeidimas nėra fiksuojamas, tuomet su pažeidėju yra kalbama prevenciškai, primenama apie draudimus bei skiriamas žodinis įspėjimas.

VTS specialistai sulaukia skambučių ir apie draudimo rūkyti ženklų plėšymą. Tokiais atvejais informacija dėl ženklų atnaujinimo perduodama daugiabutį administruojančiai įmonei.

Bandė pagąsdinti kaimyną?

Viešosios tvarkos skyrius yra sulaukęs „Nerūkymo zonos“ daugiabučio gyventojo klausimo ką daryti, mat jis gavo skyriaus pranešimą, kad padarė pažeidimą.

Kiek vėliau paaiškėjo, kad rūkančiajam už durų buvo užkištas visai ne VTS rašytas pranešimas. Išsiaiškinta, kad galimai rūkymo neapsikentę kaimynai ant lapo atspausdino VTS rekvizitus, surašė priminimą apie draudimą rūkyti ir įspėjo, kad už taisyklių pažeidimus jis bus perduotas policijai.

Kaip pasakoja VTS, nors rašto turinys ir buvo teisingas, tačiau tokių pranešimų skyrius už buto durų nepalieka, juolab, kad surašytame rašte nebuvo nei pareigūno pavardės, nei parašo. Lapo apačioje buvo parašyta, kad raštas yra tiesiog nuo administracijos.

Atgraso nuo skundimo

Norint pranešti apie rūkymą balkone „Nerūkymo zonoje“, gyventojai turi patys užfiksuoti pažeidimą ir perduoti užfiksuotus duomenis savivaldybei arba per epolicija.lt .

Teigiama, kad gyventojus toks reikalavimas atgraso nuo oficialių pranešimų pateikimo, mat būtina nufotografuoti, nufilmuoti pažeidėją, jei tas nepavyko, surasti liudininkus ar pateikti kitus įrodymus, kad buvo padarytas pažeidimas.

„Nerūkymo zonos“ daugiabučių sąrašas:

Iki šios dienos „Nerūkymo zonos“ daugiabučiais paskelbti: nuo vasario 15 dienos - Kauno g. 6 –asis namas; nuo kovo 1 dienos - Lietavos g. 1; Sodų g. 91 ir Rupeikio g. 1 (Ruklos mstl.); nuo kovo 8 d. - A. Kulviečio g. 15; nuo kovo 10 d. - P. Vaičiūno g. 24; nuo kovo 15 d. - Vilniaus g. 31 ir Žemaitės g. 8; nuo balandžio 15 dienos - Sodų g. 65; nuo gegužės 20 dienos - Ruklio g. 2, Rukla; Rupeikio g. 3, Rukla; Panerių g. 19, Jonava, nuo birželio 1 d. -  Žemaitės g. 20; nuo birželio 22 d. - Chemikų g. 19; nuo birželio 25 d. - Vasario 16-osios g. 13, nuo liepos pirmos dienos - Chemikų gatvės 53 namas; nuo liepos 20-osios dienos - Lietavos gatvės 51 namas; nuo liepos 28 d. Kauno g. 93-asis ir Parko gatvės 1-asis; nuo rugpjūčio 5 d. - Vilties gatvės 28-asis ir Kauno gatvės 68-asis; nuo rugpjūčio 10 d. Chemikų g. 4-asis ir Chemikų gatvės 60-asis; nuo rugpjūčio 12 d. - Lietavos gatvės 45 namas; nuo rugpjūčio 20 d. -  Kosmonautų g. 48 ir Chemikų g. 80; nuo rugpjūčio 23 d. - Chemikų g. 39 -ajame name; nuo rugsėjo 6 d. - Prezidento g. 19A; rugsėjo 20 d. - Sodų g. 31-asis;  nuo rugsėjo 27 d. Chemikų g. 30 – asis;  nuo spalio 20 d. - Lietavos g. 31.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: