Portalo jonavoszinios.lt redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo pranešimo: sunerimta dėl virš "Achemos" matomų dūmų.

Pirmasis pranešimas kartu su nuotrauka redakciją pasiekė šį šeštdienį. Sportuodamas jonavietis tą dieną virš bendrovės „Achema“ pastebėjo įtartinus dūmus iš bendrovės kaminų. Susisiekus su aplinkosauga ir su bendrove, gautas atsakymas, kad technologinis procesas šeštadienį vyko be gedimų. Dėl atmosferos slėgio kylantys garai atrodė gan grėsmingai.

Kiti jonaviečių pranešimai gauti jau šiandien, kovo 23-ąją. Lietavos g. gyventojas teigė, kad šiandien „Achema“ lyg "alsuojantis drakonas". Rimkuose gyvenanti moteris, atsiuntusi ir nuotrauką, teiravosi: „Vaizdas įspūdingas, bet ar nepavojingas?“

Aplinkosauga pateikia dėl iš bendrovės „Achema“ kylančių garų išsamų atsakymą.

„Azotinių trąšų gamyba dažniausiai pagrįsta deginant gamtines dujas ir naudojant vandenį. Gamybos procese susidaro degimo produktai, tokie kaip anglies monoksidas, azoto oksidai ir vandens garai – jie išmetami per kaminą. Priklausomai nuo atmosferos slėgio ir vėjo greičio, degimo produktai gali kilti aukštai į viršų suformuodami įvairių formų debesis, o esant žemesniam slėgiui – suformuoti šleifą ir judėti pagal vėjo kryptį arčiau žemės paviršiaus. Bendras vaizdas susidaro dar ir priklausomai nuo debesuotumo ir saulės spindulių. Pavyzdžiui, iš įmonės Amonio salietros cecho per valandą išmetama 560 tūkstančių kubinių metrų oro ir vandens garų, todėl ir gali susidaryti toks įspūdis dėl jau minėtų priežasčių.

Be abejo, minimame garų šleife yra teršalų, tačiau sanitarinėje zonoje įmonė negali viršyti nustatytų teršalų ribinių verčių. „Achemos“ gamybos procesą nuolat stebime, su įmonę suderinta, kad dėl kiekvieno incidento nedelsiant bus priimami sprendimai bei informuojami gyventojai“, - teigia aplinkosaugininkas Kęstutis Celiešius.

Dėkojama pilietiškiems jonaviečiams, pranešantiems apie įtartinus reiškinius, o norintys dar labiau prisidėti prie aplinkos saugojimo, kviečiami tapti neetatiniais aplinkosaugininkais. Kaip tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais (NAAI) rasite ČIA .

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: