Sukčiai, sukčiai, sukčiai - šiuo metu apie juos nuolat perspėjama įvairiais kanalais. Vieni jų skelbia neegzistuojančių daiktų pardavimus, kiti - prisistato įvairių institucijų atstovais, pranešančiais apie būtinybę atsiskaityti ar pranešti savo banko sąskaitų duomenis... Paprastai sakant, šiuolaikinių apgavikų išmonei ribų nėra. Neseniai jų taikiniu tapo ir jonavietis Tomas, kuris nors ir greit suprato, jog jį nori apgauti, liko nustebintas ne tik to.

,,Sulaukiau skambučio iš nelietuviško numerio. Kadangi tokių skambučių esu sulaukęs ir anksčiau, nelietuviškas kodas man iškart signalizavo, kad laukia įdomus pokalbis. 

Pakėliau, man buvo pasakyta, kad jei noriu apsaugoti savo pinigus, turiu pateikti tam tikrus savo duomenis. Rusiškai kalbėjęs vyriškis viską bėrė tarsi žirnius į sieną. Supratimas, kad man paskambino įžūlus apgavikas supykdė, tai aš jam jo suprantama kalbama pasiūliau eiti toli toli ir numečiau ragelį, bet, mano nuostabai, tuo viskas nepasibaigė - sulaukiau atgalinio skambučio jau su pakeltu tonu ir ne pačiais gražiausiai žodžiais lydimų klausimų, kad ką aš čia darau.

Toliau pokalbio netęsiau, bet, neslėpsiu, jis dar ilgai man neiškrito iš galvos dėl suvokimo, kokio lygio gali būti sukčių naglumas", - istoriją papasakojo Tomas. 

Bankų atstovai nuolat primena, kad gyventojai neprarastų budrumo - net jei į jus kreipiamasi vardu, dar nereiškia, jog sukčius jūsų  duomenis gavo teisėtai.

Paradoksalu tas, kad nors apgaule išvilioti pinigus bandantys asmenys kalba ne lietuviškai, žmonės vis tiek jais patiki - pernai fiksuotas ne vienas toks sėkmingos apgavystės atvejis. Dalis žmonių neteko ir itin nemenkų sumų: pernai viena šiaulietė, taip atskleidusi savo  elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, neteko net 9 726 eurų.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: