Jonaviečiai Neimantas Jocius bei Paulius Deksnys ragina aktyvaus laisvalaikio mėgėjus neužsisėdėti vienoje vietoje ir pradėti veikti: vaikinai sukūrė internetinę platformą – „Vis dar nepaskutinis“, kurioje kviečiama dalyvauti įvairiuose sportiniuose renginiuose ir užsiėmimuose.


Nuo bėgimo varžybų iki žygių


„Vasarą nujautėme, kad prasidės antra koronaviruso banga. Dėl to svarstėme, kad reikia sukurti kažką tokio, kas leistų aktyviems žmonėms nesustoti ir net karantino metu turėti galimybę dalyvauti įvairiose sportinėse varžybose.


Sugalvojome sukurti internetinę platformą, kurioje būtų organizuojamos virtualios bėgimo, dviračių varžybos bei kitos aktyvios veiklos. Aš viską suprogramavau, Paulius rūpinosi dizainu“, – paklaustas apie naują iniciatyvą pasakojo N. Jocius.


Pirmas blynas – neprisvilęs


Neseniai pasibaigė pirmosios „Vis dar ne paskutinis“ varžybos. Jose sudalyvavo kelios dešimtys bėgikų.


„Varžybos startavo iškart po Naujųjų ir truko kelias savaites. Kaip visa tai vyko?
Žmonės užsiregistravo varžybose kaip dalyviai, o bėgdami pasirinktą maršruto ilgį, savo laiką fiksavo tokiomis programėlėmis kaip „Strava“, „Endomondo“ ir pan. Žmonės galėjo bėgti jiems patogiu metu, jų pačių pasirinktoje vietoje.


Po bėgimo dalyviai mums atsiuntė savo rezultatus. Siekiant išvengti sukčiavimo atvejų įvertinome, ar pateikti duomenys – logiški. Visų bėgikų rezultatai atrodė realūs, tad patvirtinome juos ir įtraukėme į bendrą dalyvių rezultatų lentelę. Vėliau buvo išrinkti nugalėtojai.
Džiaugiamės, kad į pirmąsias varžybas užsiregistravo 30 žmonių. Rezultatus atsiuntė 21 iš jų: 7 moterys ir 14 vyrų.
Šios varžybos mums buvo puiki galimybė pamatyti, ką dar galime patobulinti, tačiau džiaugiamės, kad pirmas blynas neprisvilo“, – kalbėjo N. Jocius.


Sportiškas miestas


„Vis dar ne paskutinis“ platforma orientuota į visos Lietuvos gyventojus, tačiau vaikinai neabejoja, kad tarp aktyviausių jos naudotojų bus ir jonaviečiai.


„Nesunku pastebėti, kad Jonavoje yra nemažai aktyvaus laisvalaikio entuziastų: gatvėse nuolat matyti ir bėgiojančių, ir dviračiais važinėjančių žmonių.
Dėl to manau, jog atsiras ne vienas jonavietis, kuris aktyviai įsitrauks į ,,Vis dar ne paskutinis“ siūlomus renginius, o iš lūpų į lūpas apie juos sklindanti žinia pasieks vis daugiau žmonių“, – kalbėjo N. Jocius.


„Džiugu, kad Jonava neseniai buvo pripažinta sporto miestu. Dėl išplėtotos infrastruktūros ji – tinkama vieta įvairiems sporto renginiams: mūsų mieste yra daugybė naujai nutiestų pėsčiųjų takų, sporto aikštelių. Manau, kad tai skatina miesto gyventojus užsiiminėti fizine veikla“, – kolegai antrino P. Deksnys.


Toliau tobulina


„Vis dar ne paskutinis“ – ne vienintelis N. Jociaus bei P. Deksnio bendras kūrinys. Kiek daugiau nei prieš metus vaikinai sukūrė programėlę ,,Keliauk po Jonavą", kurioje patalpintas virtualus žemėlapis su lankytinomis šio miesto vietomis.


„Programėlė vis dar veikia, bet dabar dedame visas pastangas ties naujosios platformos tobulinimu. Kai tik atšils orai, ketiname organizuoti dviračių varžybas. Kiek vėliau, kai bus baigti numatyti darbai, žmonėms pateiksime ir solo žygių maršrutus.


Didžioji dauguma jų ves per Lietuvos parkus, miškus... Kalbant apie Jonavą, planuojame sudaryti kelis maršrutus, kurie ves žygeivius Zatyšių, Žinėnų piliakalnio, Žemyninės kopos apylinkėmis“, – kalbėjo N. Jocius.


„Koreguojame ir marketingo strategiją, kuri plačiau paskleis informaciją apie renginius ir užsiėmimus“, – teigė P. Deksnys.


Geriausi bus apdovanoti

Vaikinai tikisi, kad jų siūlomi renginiai karantino išvargintiems žmonėms padės atrasti didesnės motyvacijos judėti į priekį.


„Ne veltui savo platformą pavadinome ,,Vis dar ne paskutinis“. Norėjosi optimistiško pavadinimo, kuris būtų lyg spyris, neleidžiantis užsisėdėti.
Šalia to, geriausi varžybų dalyviai visad sulauks ir apdovanojimų, kurie, tikimės, bus jiems lyg gražus ir linksmas prisiminimas“, – teigė N. Jocius.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: