Kaip teigė garbaus amžiaus jonavietė, ji per neapsižiūrėjimą pasirašė elektros energijos tiekimo sutartį su Ignitis, nors ir patenka į III-ąjį etapą ir jokių nepriklausomų tiekėjų rinktis jai neprivalu. Anot moters, vienoje iš mokėjimo įstaigų jai buvo „pakišta“ sutartis ir pasakyta, jog nepasirašius jos, bus apsunkintas atsiskaitymas už elektrą. Atidžiai nepažiūrėjusi sutarties sąlygų, moteris pasirašė ją ir taip įkliuvo į 18 -os mėnesių sutarties galiojimo laikotarpį.

Netrukus baigsis jonavietės bei Ignitis sudaryta sutartis ir moteris teiraujasi, kaip jai elgtis toliau. Ignitis savo klientus ragina peržiūrėti besibaigiančias sutartis, o štai jonavietė domisi, ar ji bus gražinta į visuomeninį tiekimą, jei nepratęs sutarties? Ar nebus kokių baudų už nepratęstą sutartį ir ar neteks gražinti anksčiau pritaikytų nuolaidų, kompensacijų? Pasak moters, šiuo metu jai teikiama elektros energijos kaina yra 0,28 €/kWh, kai tuo metu visuomeninė elektros energijos kaina yra apie 0,23 €/kWh. Todėl akivaizdu, jog turima sutartis, pasak moters, per brangi. 

Garbaus amžiaus jonavietės situacija perduota Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT). Atsakymą pateikia VERT Veiklos valdymo skyriaus vedėja Loreta Kimutytė.

,,Tuo atveju, jei vartotojas yra III-ojo elektros energijos liberalizavimo etapo, ir jis nepratęs sutarties su nepriklausomu tiekėju bei nesudarys naujos su kitu tiekėju, nustojus galioti esamai sudarytai  sutarčiai su nepriklausomus tiekėju iki  2026 m. sausio 1 d. jis bus automatiškai  grąžintas į  visuomeninį tiekimą, kadangi III etapo vartotojams iki  2026 m. sausio 1 d. visuomeninis tiekėjas privalo tiekti elektros energiją visuomenine elektros energijos kaina visiems jam išduotoje licencijoje nustatytoje teritorijoje“, - paaiškino vedėja Loreta Kimutytė.

Paklausta, kokia numatoma/prognozuojama elektros energijos kaina visuomeniniam elektros tiekimui 2024 metams, vedėja Loreta Kimutytė atsako, kad šiuo metu  yra skaičiuojamos atskiros elektros energijos kainos dedamosios, elektros energijos kaina visuomeniniam elektros tiekimui 2024 metams turi būti nustatyta iki gruodžio 1 d.

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: