Specialistai nuolat primena, kad jei jaučiate peršalimo simptomus, pasireiškia sloga, kosulys, karščiavimas ir bet kokie ūmių viršutinių kvėpavimo takų sistemos simptomai - likite namuose, nevykite į darbą, parduotuvę ir kitas viešas vietas. Pasireiškus panašiems į koronavirusą simptomams: kosuliui, dusuliui, skonio ir (ar) uoslės praradimui, kreipkitės į šeimos gydytoją arba skambinkite į karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808.

Šiuos raginimus išgirdo ir jonavietė, auginanti mokyklinio amžiaus vaikus.

„Mokyklose dabar lengvas chaosas. Tai testuojasi nuo kovido, tai izoliuojasi, tai snarglėti ar kosėjantys vaikšto į pamokas – nebesuprasi kam korona, kam peršalimas ar gripas, ir kaip valdomi mokinių srautai. O sergančiųjų vis daugėja. Nejau negalima šią suirutę apmažinti ir paankstinti vaikams žiemos atostogas? Kiek jau čia beliko iki švenčių, paskelbtų atostogas keturiomis dienomis anksčiau, nuo gruodžio 20 dienos, ir apstabdytume tiek peršalimą, tiek koronavirusą“, - į portalo redakciją paskambinusi įžvalgomis dalinosi jonavietė.

Moteris prisiminė, jog kiek anksčiau mokyklose stabdydavo veiklą dėl gripo epidemijų, dėl peršalimų ir taip pat dėl Covid-19 viruso, kai buvo paskelbtas karantinas ir vaikai mokėsi nuotoliu. Jonavietės siūlymas aptartas su Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Violeta Kolesnikiene.

„Kol kas toks klausimas nebuvo keltas, bet dėl mokinių atostogų paankstinimo gali apsispręsti pačios mokyklos. Nutarimą priimtų mokyklos taryba, o įstaigos administracija tai turėtų suderinti su mūsų skyriumi. Tačiau noriu priminti, kad kol ministerija šalies mastu nėra nusprendusi ankstinti atostogų, tuomet mokykloms, nusprendusioms ilgiau atostogauti žiemą, ilgėtų mokslo metai. Tokio nutarimo ministerija šiuo metu nėra priėmusi.

Bet jei konkrečioje klasėje yra aukštas sergamumas, mokykla gali tai klasei nustatyti infekcijos plitimą ribojantį režimą ir mokiniai gali mokytis nuotoliu. Taip pat yra galimybė mokytis hibridiniu būdu, kuomet pusė klasės dalyvauja pamokose, kita pusė – nuotoliu. Kiekviena mokykla turi įvairių galimybių saugiai organizuoti mokymą, gali priimti lanksčius sprendimus, tad tėvams rekomenduočiau kiekvieną situaciją aptarti su klasės auklėtojais, mokytojais, vadovybe“, - teigė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Violeta Kolesnikienė.

Kaip skelbia Nacionalinio sveikatos centro (NVSC) Kauno departamentas, 49 sav. (gruodžio 6–12 d.) Jonavoje registruoti  407 susirgimai ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir šių susirgimų rajone daugėja kas savaitę. Statistikos departamento interaktyviose švieslentėse matoma, kad koronavirusu šiuo metu serga iš viso 548 jonaviečiai, vien tik per vakar dieną nustatyti 59 nauji užsikrėtimai.

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: