Palaidus šunis vedžiojantys šeimininkai - eilę metų diskusijas keliantis klausimas: kol vieni nemato tame blogo ir pabrėžia gyvūno teisę ,,išsilakstyti", kiti reiškia akivaizdų pasipiktinimą, nes be pavadėlio sutinkami šunys kelia nerimą. Į šią problemą dėmesį atkreipė ir jonavietė Miglė, kuri tikina, kad išbėgus vakarais pabėgioti takeliais aplink tvenkinius, kaskart jaučia baimę sulaukti palaido šuns grybštelėjimo. Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrius, savo ruožtu, primena, kad gyvūnų šeimininkai privalo paisyti jiems taikomų taisyklių.

Sutinka kasdien

,,Kiekvieną vakarą bėgioju šalia tvenkinių ir sutinku palaidus šunis. Šeimininkas eina kažkur, šuo - savo keliais. Nemanau, kad toks elgesys - teisingas. Juk šunys gali būti nenuspėjami ir tikrai ne kartą jaučiau aiškią baimę, kai pajutau pribėgusi gyvūną. Ar šeimininkai nesupranta, kad jų gyvūnai patinka ne visiems? Taip, dažniausiai šunys tik apsiuosto, bet ne paslaptis, kad šunys linkę vytis judančius - bėgančius objektus. Jaučiu realią baimę, kad vieną kartą man bus grybštelėta. Kaip taisyklė, tokie šeimininkai nesusirenka ir šunų ,,dovanėlių". Kur ten surinksi, jei šuo lekia savais keliais? Gal galite atkreipti dėmesį į šią problemą?",- teiravosi Miglė.

Numatytos baudos

Reaguojant į tai, kreiptasi į Jonavos rajono savivaldybės viešosios tvarkos skyrių. Pastarasis paaiškina, kad gyvūnų vedžiojimo viešose vietose reikalavimai apibrėžti Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėse (Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. spalio 3 d. įsakymas Nr. 13B-1260).

,,Šunis rekomenduojama vedžioti gyvūnų vedžiojimo aikštelėse, jei jų nėra, – laukymėse, parkų pakraščiuose, kitose rečiau žmonių lankomose vietose. Pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu. Kiti šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešojoje vietoje vedami laikant už pavadėlio ir su antsnukiu ar be jo. Jei vedžiojant (vedant) šunis šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti sutrumpinamas tiek, kad šunys negalėtų pasiekti žmonių ar gyvūnų ir nekeltų jiems grėsmės. Šunų laikytojai, vaikščiodami su savo gyvūnais augintiniais viešojoje vietoje, įskaitant gatves, neturi leisti jiems šlapintis ant pastatų, laikinų statinių, skulptūrų, aplinkos meno kūrinių, tuštintis ir šlapintis gėlynuose", - nurodė pareigūnai.

Administracinė atsakomybė už šių taisyklių pažeidimą numatyta ANK 346 str.

Pirmą kartą padarius nusižengimą ir jei dėl to neatsirado žalos asmens sveikatai ar turtui asmuo baudžiamas bauda nuo trisdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų.

Per 2021 m. viešosios tvarkos skyrius yra gavęs 5 skundus dėl paleidžiamų augintinių šunų be pavadėlio.

Pranešta ir apie apkandžiotus asmenis

Jonavos rajono policijos komisariatas šiais metais taip pat gavo pranešimų, susijusių su šunų keliamomis problemomis.

Dar šį mėnesį, gruodžio 16-ąją, apie 10.00 val. Jonavors r., Žeimių mstl., šuo apkandžiojo moterį. Dėl šio įvykio policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Taip pat šiais metais registruoti 6 pranešimai, kad Jonavoje, Mokyklos g., šuo užpuolė/apkandžiojo gyventojus.

Dėl dviejų atvejų pradėtos administracinės teisenos, kitais atvejais pareiškimai nebuvo gauti.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: