Dar nenutilus diskusijoms dėl jonavietės paviešintos istorijos, kai, jos teigimu, palaidas šuo užpuolė ir įkando jos vaikui, socialiniuose tinkluose pasirodė nauji gyventojų perspėjimai apie agresyviai besielgiančius be pavadžio vedžiojamus šunis.
Kaip jau skelbė portalas (ČIA), jonavietė viešai pasidalijo istorija apie tai, kad jos vaiką, einantį namo, užpuolė ir į nugarą įkando palaidas šuo. Šis įrašas sukėlė didelę diskusiją apie augintinių vedžiojimą be pavadžių, šeimininkų atsakomybę ir gyventojų saugumą viešose erdvėse.
Tačiau panašu, kad problema nėra pavienė.
Pirmadienį socialiniame tinkle jonavietis paskelbė dar vieną perspėjimą gyventojams.
„Birželio 8 d., pirmadienį, Panerių gatvėje vėl šito veikėjo stafas užpuolė šunį ir stipriai sužalojo. Šeštadienį buvo užpultas dar vienas šuo ir sužalotas. Saugokite save ir savo augintinius“, - rašė internautas.
Prie įrašo buvo pridėta ir nuotrauka, kurioje matomas šuo bei jo vedžiotojas.
Tai ne pirmas kartas, kai jonaviečiai socialiniuose tinkluose perspėja vieni kitus apie be pavadžių lakstančius keturkojus. Anksčiau gyventojai dalijosi istorijomis apie agresyviai besielgiančius šunis, kurie sukramtė vaikų žaidimų aikštelėse naudojamus kamuolius, vijosi praeivius, bandė pulti kitus gyvūnus ar kėlė baimę mažamečius vaikus vedžiojantiems tėvams.
Dalis gyventojų pabrėžia, kad problema ypač opi tankiai apgyvendintuose miesto rajonuose, prie daugiabučių, žaidimų aikštelių ir pėsčiųjų takų, kur vienoje erdvėje susitinka vaikai, senjorai, dviratininkai bei augintinių šeimininkai.
Nors nemaža dalis šunų šeimininkų savo augintinius prižiūri atsakingai, specialistai primena, kad net ir draugiškas gyvūnas gali netikėtai sureaguoti į kitą šunį, garsesnį triukšmą ar staigius žmogaus judesius.
Svarbu žinoti, kad už šunų vedžiojimą nesilaikant nustatytų reikalavimų gali grėsti ne tik administracinė, bet ir civilinė ar net baudžiamoji atsakomybė.
Jeigu šuo vedžiojamas be pavadžio ir dėl to kyla grėsmė aplinkiniams, šeimininkui gali būti skirta bauda. Jei gyvūnas sužaloja žmogų ar kitą gyvūną, atsiranda pareiga atlyginti visą padarytą žalą - gydymo išlaidas, veterinarines išlaidas, neturtinę žalą ar kitus nuostolius.
Dar rimtesnės pasekmės gresia tais atvejais, kai dėl neatsakingo elgesio žmogus patiria sveikatos sutrikdymą. Tokiose situacijose gali būti vertinama ir baudžiamoji atsakomybė.
Teisininkai ne kartą yra pabrėžę, kad argumentai „mano šuo niekada nekanda“, „jis labai draugiškas“ ar „tiesiog išsprūdo iš rankų“ nuo atsakomybės neatleidžia. Gyvūno savininkas privalo užtikrinti, kad jo augintinis nekeltų pavojaus aplinkiniams.
Gyventojai, susidūrę su agresyviai besielgiančiais ar palaidais šunimis, raginami fiksuoti tokius atvejus, rinkti informaciją apie gyvūno savininką ir apie incidentus pranešti atsakingoms institucijoms. Jei šuo užpuola žmogų ar kitą gyvūną, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į policiją bei medikus ar veterinarijos gydytojus.
Socialiniuose tinkluose netylant pranešimams apie panašius incidentus, dalis jonaviečių tikisi, kad viešumas paskatins neatsakingus augintinių savininkus laikytis taisyklių, kol nelaimė netapo dar skaudesnė.


















