Portalo jonavoszinios.lt pašto dėžutę pasiekė gan išsamus jonavietės Linos laiškas iliustruotas nuotraukomis, kuriame ji dėsto pastebėjimus apie galimai nesaugias vaikų žaidimų aikšteles, įrengtas pagal europinius standartus. Kalbant konkrečiau, ji kaip pavyzdį pateikia žaidimų aikštelę prie laiptų ties Chemikų g. 108 namu. Anot miesto seniūnijos, aptariamos aikštelės įrengimo vizija ir buvo kiek kitokia, nei įprasta.  

„Prisimenu ankstesnę aikštelę iki šios "saugios ir pagal euro standartus" padarymo. Ankstesnėje, net ir trejų metukų vaikai buvo skatinami savarankiškumo ant čiuožyklos užlipti, kurią panaikino ir padarė nežinia ką. Močiutės dabartinėje aikštelėje mažiukų savo anūkų negali nudžiuginti nučiuožti nuo čiuožyklos, nes nei laiptukai nepadaryti, o turėklai aukšti, mažiukai nepasiekia, kalnas status, maži negali užlipti, o ir tėvai ne visi sugeba užlipti.

Supynės seniau buvo, bet atnaujinus aikštelę buvo panaikintos ir padaryti batutai vietoj jų. Tačiau dažnai plyštantiems batutams sugebėjo į jų vietą atgal sūpynes grąžinti. Tiesa, kodėl jos buvo panaikintos, neaišku. Bet laiško priežastis nepasakoti kokia buvo aikštelė prieš tai, o kokios siaubingos būklės ji yra padaryta nauja pagal euro reikalavimus. Negana to, kad aikštelės vieta yra prie laiptų, kur srautas šeimų praeina didelis - aikštelė pastatyta per maža. Nors vietos praplėsti tikrai dar yra.

Supynė viena kūdikiams ir viena didesniems vaikams. Eiles būna prie jų kaip prie dešros rusų laikais. Kodėl penkių didesniems negali pastatyti. Juk pasisupti visi mėgsta. Čiuožykla irgi, negana, kad nepraktiška, tai dar ir nesaugi. Traukinukas irgi baisu pašinų prisirinkti.

Kraštuose aplink visą aikštelę iškilimai, kurių paskirtis iki dabar neaiški. Bet jei šokinėti, tai danga šiaip labai slidi. Karstyklių mažai. Smėlio dėžė nebuvo papildyta smėliu.

Nereikia nurašyti karantinui. Nes kaip tik dabar mažiau išlaidų turi. Nei daugiausiai lankoma aikštele netvarkoma, nes skylių krūva ir tarpų, kur bėgdamas vaikas gali ir susižeisti, bet ir tvenkinys žiauriai apleistas, net žolių iš baseino ir "varlinyko" krantų neišrauna. Gi niekas nesako visa tvenkinį nusausint. Bet visur randa pasiteisinimų valdžia. Jau prieš 2 metus dėl tvenkinio buvo rašyta ir nieko - tuoj pelkė bus.

O aikštelę savivaldybė, manau, turėtų ir atsiradus gedimams patvarkyti. Tai tiek, tikiuosi tema bus verta dėmesio, nes nuotraukos kalba už save“, - rašo Lina ir atsiunčia kelias laišką papildančias nuotraukas.

Moters laiškas su visais pastabėjimais perduotas Jonavos miesto seniūnijai, kuri atsakydama nedaugžodžiavo, tik patikino, kad dėl atsilupusios guminės dangos aikštelėje prie Chemikų g. 108-ojo namo informacija perduota aikštelę stačiusiems rangovams ir tikimasi, kad šiais metais orai leis ją sutvarkyti.

Beje teigiama, kad aptariama aikštelė pastatyta dar 2015 metais. Jos buvo tokia vizija, kad įrengti kitokią, nei standartinės.

 

Taip pat skaitykite: