Portalas jonavoszinios.lt gavo gyventojos klausimą dėl kelio ruožo Šalūgiškiai – Stašėnai. Moteris teiraujasi, kam priklauso minima kelio atkarpa ir kas privalo ja rūpintis.

„Norėjau pasiteirauti, kas yra atsakingas už kelio ruožo Šalūgiškiai - Stašėnai atkarpą? Jonavos rajono seniūnas ar žvyro kasybos įmonė, kuri tonines savivartes varinėja pirmyn atgal? Maža to, kad tas kelias nepritaikytas stambiagabaričių mašinų važiavimui, tai dar ir pastoviai kenčia gyventojai. Greideriuoti kelio niekas nenori, turim laužyti savo mašinas per savivarčių išmušamas duobes, tai dar prie visko šį penktadienį pasiekėm piką, kai prieš pat mašinos priekį iš savivarčio, lekiančio virš 50 km greičiu, išskrido didžiulis akmuo. Gerai, kad buvo atstumas, ir akmuo pataikė ne į priekinį stiklą, o praskrido po mašina ir sulaužė duslintuvo galą. O jei būtų pataikę į stiklą, kas būtų tas išlaidas padengęs?“, - rašo moteris.

Kelio ruožas Šalūgiškiai – Stašėnai yra Šveicarijos seniūnijoje, kurios seniūnas Algirdas Paplonskis patikino, jog kelią prižiūri tiek seniūnija, tiek karjerus eksploatuojančios bendrovės, tvarką prižiūri aplinkosauga ir viešosios tvarkos skyrius.

„Prieš eilę metų, kuomet buvo svarstomas klausimas dėl karjero įteisinimo, buvo priimtas sprendimas, kad minimas Šalūgiškių – Stašėnų kelias bus skirtas būtent sunkiasvoriam transportui. Kelio ruožu rūpinasi ir seniūnija, ir karjerus eksploatuojančios bendrovės – „Tekas“, „Marnera“ ir „Brolių keliai“. Jie visi pasirašę poveikio aplinkai vertinimo susitarimą, tad kelias yra laistomas, kad nekiltų daug dulkių, taipogi yra greideriuojamas, nes seniūnija neturi tokios galingos technikos. Yra ir greičio ribojimo ženklai. Be to tvarką kelio atkarpoje stebi aplinkosauga ir Jonavos viešosios tvarkos skyrius. Yra tikimybė, jog akmuo į automobilį galėjo atsitrenkti iš po ratų nuo kelio, nes didieji sunkvežimiai krovinius veža uždengę.

Noriu atkreipti ten gyvenančių ir vairuotojų dėmesį. Kadangi laukiami Rail Baltica geležinkelio tilto per Nerį statybos darbai, sunkiasvorių intensyvumas šiame kelyje tik padidės. Kaip jau minėjau anksčiau, kelias skirtas stambiai technikai, kitur važiuoti jie neturės galimybių, tad prasidėjus tilto statyboms, greičiausiai artimiausius penkis metus gyvenimas šalia to kelio gali dar labiau apkarsti“, - sako seniūnas Algirdas Paplonskis.   

 

Šveicarijos seniūnijos nuotraukoje – laistomas Stašėnų kelias

 

Taip pat skaitykite: