Šiandien į portalo redakciją paskambinusi moteris išreiškė susirūpinimą dėl vakcinavimo Jonavoje komunikacijos. Anot moters, pirma skiepo nuo Covid-19 ligos doze jos mamą paskiepijo, o paraginta nurodytu laiku registruotis antrai skiepo dozei, gavo gluminantį atsakymą, kad vakcinų nėra ir registracija nevykdoma. Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) savo ruožtu pateikia atsakymą dėl galiojančios tvarkos ir atsiprašo pacientų dėl galimų trikdžių.

„Šį šeštadienį "Pfizer" pirmąją doze Vakcinacijos centre paskiepyta mano 95 metų nevaikštanti mama. Centre nurodė, kad antroji dozė turi būti suleista gegužės 2-ąją ir paragino jau pirmadienį registruotis šiai procedūrai. Tačiau pirmiausia, nurodytais PSPC telefonų numeriais sunkiai sekėsi prisiskambinti, o galiausiai susisiekus gavau atsakymą, kad vakcinų nėra, nežinia, kada jų gaus, todėl registracija kol kas nevykdoma, liepia skambintis vėliau.

Tai taip gaunasi, kad pirma doze paskiepijo, o antrai – neregistruoja? Kur dingo komunikacija apie vakcinavimą? Registratūroje daugiau informacijos nepateikia. Ar turiu nuolat skambinėti ir klausinėti kada bus vakcinos? Nenuostabu, kad linijos užimtos, turbūt ne aš viena likau nežinioje. Vakcinavimo centre nurodoma vienaip, PSPC registratūroje porina kitaip“, - pasakojo moteris teigdama, kad nepavykus gauti informacijos belieka tik kreiptis į žiniasklaidą.

Anot paskambinusios jonavietės, nežinia kas bus, jei bus praleista antros injekcijos dozė. Ir kyla klausimas, kodėl nevaikštantys senoliai neskiepijami namuose, nors anksčiau apie tai buvo pranešama, kad vakcinacija atliekama atvykus į paciento namus.

Jonavos PSPC apgailestauja dėl susiklosčiusios situacijos bei pateikia paaiškinimą.

„Revakcinaciją su "Pfizer" galima atlikti praėjus 21-28 dienoms po pirmosios dozės. Tai reiškia, kad antrąją dozę pacientui galima atlikti net 7 dienas ir skiepo efektyvumas nedingsta. Kalbant apie gegužės 2-ąją, apgailestauju, tačiau šiai dienai kol kas nėra sudarytas revakcinavimo planas. Esame priklausomi nuo vakcinų gavimo terminų. Buvę atvejų, kad dėl vėluojančių vakcinos siuntų, teko atšaukti revakcinacijos datas ir koreguoti pacientų apsilankymą. Todėl tol, kol nesame tikri, kada tam tikros rūšies vakcinos pasieks mūsų savivaldybę, negalime sudarinėti minėto plano.

Tik tuomet, kuomet žinosime tikslias vakcinų paskirstymo datas, sudarysime revakcinavimo sąrašus. Rekomenduojama revakcinacijai registruotis tik artėjant skiepo gavimo dienai, likus maždaug savaitei ar dviem iki nurodytos datos. Pirma doze paskiepyti pacientai nebus pamiršti, jiems antrosios dozės yra rezervuojamos.   

Kalbant apie registraciją, noriu atsiprašyti pacientų, kad dėl išaugusio skambučių skaičiaus gali būti sunku prisiskambinti. Mes su nekantrumu laukiame elektroninės pacientų registracijos skiepijimuisi, kuomet asmuo pats galės pasirinkti datą ir valandą, suvedęs savo duomenis. Tačiau toks registracijos būdas kol kas stringa“, - teigia Jonavos PSPC direktorė Asta Sivolovienė.

Pacientus „Pfizer“ vakcina vengiama skiepyti namuose, nes šios rūšies vakcinai taikomi griežti transportavimo ir laikymo reikalavimai.  Kitų rūšių vakcinomis pacientai skiepijami ir namuose.  

  

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: