,,Sveiki. Susidūriau su dilema dėl tyrimų Jonavos ligoninėje. Pasitarusi su gydytoja noriu atlikti skrandžio bei žarnyno tyrimus. Kadangi esu jautri, norėčiau ir narkozės. Paskambinus į ligoninės registratūrą ir pasiklausus, ar joje yra tokia galimybė, iš pradžių iš telefonu kalbėjusios moters išgirdau dvejones. Netrukus ji pasakė, kad tokie tyrimai su narkoze atliekami kituose miestuose.

Kadangi buvau iš draugių girdėjusi, kad narkozė galima ir Jonavoje, likau sutrikusi. Tai kokia yra tiesa?", - teiravosi į redakciją užklausą atsiuntusi skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

Susisiekus su Jonavos ligonine paaiškinta, kad VšĮ Jonavos ligoninėje nuo 2022 m. rugpjūčio 8 d. endoskopinis žarnyno ištyrimas (kolonoskopijos) atliekamas su bendrine narkoze.

,,Informuojame, jog VšĮ Jonavos ligoninės Konsultacinės poliklinikos Endoskopinių tyrimų padalinyje suformuota gydytojų endoskopuotojų ir gastroenterologų komanda teikia endoskopinių tyrimų paslaugas visomis savaitės dienomis pagal dirbančių gydytojų darbo laiką. Daugumoje atvejų žarnyno endoskopiniai tyrimai atliekami taikant vietinį gleivinį nuskausminimą (užšaldymą), tačiau pasitaiko atvejai, jog žmogus pageidauja medikamentinio miego, kad procedūra būtų toleruojama lengviau. Atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus, jog neretai endoskopinio tyrimo metu norima narkozės, priimtas sprendimas užtikrinti šio tyrimo atlikimą kartu su bendrine narkoze, todėl pacientas besiregistruodamas VšĮ Jonavos ligoninės Konsultacinės poliklinikos registratūroje kolonoskopiniam ištyrimui, turi nurodyti, kad pageidauja bendrinės narkozės", - teigė ligoninė.

Skrandžio endoskopinio ištyrimo metu, bendrinė narkozė dažniausiai nereikalinga, kadangi padidina ištyrimo riziką dėl galimo seilių patekimo į kvėpavimo takus, tačiau esant poreikiui, skrandžio endoskopinis ištyrimas (Gastroskopija), įvertinus galimą riziką, galimas su bendrine narkoze.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: