Jau nuo praeitos savaitės Lietuvos ugdymo įstaigoms gaunant grasinančius laiškus apie jose neva paliktus sprogmenis, dalis tėvų pripažįsta jaučiantys nerimą. Nerimą jaučia ir Kulvos seniūnijos gyventoja, išsakiusi nuomonę,kad tėvai apie esamą situaciją informuojami ne taip, kaip norėtųsi. 

Išreiškė nerimą 

,,Laba diena, norėjau pasiteirauti ar galit paklausti, kodėl Kulvos A.Kulviečio mokykla gavo grasinimus, bet tėvai nebuvo informuoti? Ar neturėtų nors tėvai žinoti ir patys spręsti, ar pasiimti vaikus ar ne?", - pirmadienį rašė jonavietė. 

Išsakyta ir nuomonė,kad nutikus nelaimei, atsakomybė tokiu atveju tektų ne kam kitam, o tėvų neinformavusioms institucijoms.

Informavo po policijos vizito

Vakar susisiekus su Kulvos A. Kulviečio mokykla paaiškinta, kad ši informavo tėvus.

,,Informuojame, kad Jonavos r. Kulvos Abraomo Kulviečio mokyklos tėveliams buvo išsiųsta informacija apie mokykloje esamą situaciją. Buvo imtasi visų saugumo priemonių ir esant tokiai situacijai vadovaujamės tik pareigūnų nurodymais, kuriuos gauname po pareigūnų vizito. Mokykloje ugdymo procesas nebuvo stabdomas, tik 1 val. buvome palikę pastatą.

Pareigūnai informavo, kad tėvelius būtina informuoti tik tuo atveju, jei vaikučius reikia pasiimti. Tačiau mes siunčiame paaiškinimus visais atvejais. Taigi pateikta informacija yra melaginga arba žmogus nori užbėgti įvykiams už akių", - paaiškino mokykla.

Mano,kad nelaiku

Dar kartą susisiekus su pačia mama ši patvirtino, kad vėliau, kai ji jau buvo kreipųsis į redakciją, ją išties pasiekė mokyklos pranešimas. Nepaisant to, moteris mano, kad šis buvo pavėluotas.

,,Tėvai turėtų būti informuoti iškart,o ne tada,kai viskas jau vyksta", - teigė mama, svarsčiusi,kad galbūt reikėtų pagalvoti ir apie atostogų paankstinimą.

,, Neaišku,kiek viskas dar tęsis,o vaikai varinėjami į lauką buvo ir vakar", - sakė moteris.

Prašo nepanikuoti

Policijos pareigūnai savo ruožtu teikia naujas rekomendacijas.

„Nuo praėjusio penktadienio stebime gerai organizuotą kibernetinę ataką, kuria siekiama sutrikdyti spec. tarnybų darbą ir sukelti paniką visuomenėje. Per kelias dienas policija gavo daugiau kaip 2500 el. laiškų su netikrais grasinimais, kurie toliau nesiliauja. Žmonėms, kuriems iš tiesų reikalinga pagalba, sunku prisiskambinti skubios pagalbos telefonu ir operatyviai gauti būtiną pagalbą, todėl turime ieškoti operatyvių sprendimų, kaip spręsti šią susidariusią situaciją, netrikdyti spec. tarnybų darbo bei įstaigų ar organizacijų kasdienės veiklos”-sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Todėl jau vakar vakare policija išsiuntė naujas rekomendacijas savivaldybėms (savivadybės – savo įstaigoms ir organizacijoms), kurių esmė – nenutraukinėti veiklos, neskambinti skubiu pagalbos telefonu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais. Ir tik tuomet, jei randamas pavojingas objektas, ar yra kitų indikacijų, kad grėsmė gali būti reali – pradėti evakuaciją ir skambinti skubiu pagalbos telefonu 112.

 

Gavus pranešimą el. paštu

Neskubėkite evakuoti žmonių ir nutraukinėti veiklos – pirmiausia pasitarkite su policija informacijos telefonu 8 700 60 000. Atsiliepę konsultantai patars, kaip elgtis ir kokius veiksmus būtina atlikti. 

Jeigu turite pagrindo įtarti, kad grėsmė yra reali

Atkreipiame dėmesį, kad jei po tokio grasinančio el. laiško, apžiūrėję patalpas, ar teritoriją, radote bet kokį įtartiną objektą, tuomet nedelsiant skambinkite skubios pagalbos numeriu 112. Skambinant skubiu pagalbos telefonu 112 ir esant dideliam skambučių srautui, jūs automatiškai galite būti nukreipti policijos informacijos telefonu, kur gausite tolimesnes rekomendacijas.      

Kaip teisingai pranešti apie grasinantį el. laišką?

- Paskirti vieną atsakingą žmogų, kuris turi paskambinti ir pranešti policijai. Neskambinti iš vienos įstaigos 5 ar 6 žmonėms! 

- Surinkus numerį, kantriai laukti, kol atsilieps operatorius. Jei reikės, net kelias minutes. Svarbiausiai nenutraukti skambučio ir nerinkti numerio iš naujo! 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: