Su portalu jonavoszinios.lt susisiekė jauno, dviejų vaikų tėvo artimieji teigdami, jog tokio pažeminimo ir neatsakingumo iš Greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojo dar neteko patirti. Jonaviečio artimieji pasakoja, kad atvykusios GMP brigados atstovas kone tyčiojosi iš nežmoniškus pilvo skausmus kenčiančio paciento, netikėjo, kad jam skauda, kaltino, jog meluoja, o vėliau paaiškėjo, jog dviejų vaikų tėvui trūko žarnyno opa, teko skubiai operuoti. Dėl šios situacijos Greitosios medicinos pagalbos tarnybos, Jonavos teritorinis skyrius situaciją tirs bei imsis priemonių. 

„Vaipėsi, šaipėsi, glostinėjo katę“ 

Trečiadienį, liepos 19 -ąją, į Parko gatvę Jonavoje, jaunam, dviejų vaikų tėvui,  buvo iškviesta GMP dėl staigių ir aštrių skausmų pilve. Anot paties paciento ir jo šeimos narių, apie 23 val. 30 min. atvykusi medikų brigada (moteris ir vyras) elgėsi nepagarbiai. Suleidus nuskausminamųjų vaistų, GMP atstovas vyras teigė, jog pacientas „išsidirbinėja, apsimetinėja“, liepė jam pačiam keltis iš lovos ir lipti laiptais žemyn iš penkto aukšto, kalbėjo, jog pacientui neskauda, nes jis guli „žvaigždės“ poza, o ne susirietęs.

„Mano vyras raitosi, klykia iš skausmo, perbalęs kaip popierius ir išlietas prakaito turi įrodinėti, kad jam tikrai skauda, nes, matai, greitosios atstovas „iš akies“ nustatė, kad mano vyras apsimetinėja, kad su pilvo skausmas guli ne tokia poza. Vaipėsi, šaipėsi, glostinėjo katę, užuot geriau patylėjęs, nes jo kolegė tikrai bandė ieškoti pagalbos kitur, kalbėjosi telefonu su kolegomis, derino veiksmus, kaip transportuoti mano vyrą, sveriantį vos apie 60 kg.

Galiausiai GMP atstovas pasiūlė pačiam lipti laiptais iš penkto aukšto arba sėstis į kėdutę, nes neštuvų tikrai nereikia, neva vaistai nuo skausmo suveikė ir pacientas iki automobilio gali nueiti pats. Mano vyras net atsistoti negalėjo, o jam siūloma lipti laiptais“, - savo nuoskaudas liejo jauno vyro žmona.

Galiausiai, anot moters, vyras atsidūrė Jonavos priimamajame.

„Ir čia absurdo komedija – vyras skausmuose, net prisiliesti negali prie pilvo zonos, o medikai kiša pasirašyti atsisakymą dėl paslaugų tiekimo, mat negali apžiūrėti iš skausmo besiraitančio žmogaus. Laimei, vyras išvežtas į Kauno klinikas“, - tęsė pasakojimą jonavietė. 

Galvojo, kad mirs 

Anot artimųjų, tą pačią naktį jonavietis skubiai išoperuotas Kauno klinikose – jam buvo trūkusi žarnyno opa.

„Galvojau, kad tą naktį mirsiu. Kol GMP medikas tyčiojosi ir kaltino melu, kad aš neva apsimetu, Kauno medikai nustatė, kad man trūko žarnyno opa ir skubos tvarka atliko operaciją. Net bijau pagalvoti, kuom tai galėjo baigtis. Bet dabar tikiuosi viskas bus gerai ir galėsiu grįžti į šeimą“, - ryte po operacijos pasakojo pats pacientas. 

Situaciją tirs, imsis priemonių 

Greitosios medicinos pagalbos tarnybos, Jonavos teritorinis skyrius, Jonavos skyriaus vadovas Ričardas Rusteika teigia, kad imsis priemonių, kad situacija nesikartotų.

„Pirmiausia norime atsiprašyti paciento ir jo artimųjų už sukeltas neigiamas emocijas. Mes netoleruojame nemandagaus elgesio, nuodugniai ištirsime įvykusią situaciją ir imsimės priemonių, kad tai nesikartotų.

Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai savo darbe susiduria su daugeliu sudėtingų situacijų ir neigiamų pacientų reakcijų, kurioms išspręsti reikia individualaus priėjimo. Viena pagrindinių problemų mūsų darbe yra neišspręstas pacientų nešimo klausimas, kai tenka pacientą transportuoti siaurose, nepritaikytose daugiabučių laiptinėse, kuomet nešimas sukelia diskomfortą ar net pavojų tiek pačiam ligoniui, tiek jį nešantiesiems. Mes prašome visų gyventojų supratimo ir pagalbos, kai reikia nugabenti ligonį į greitosios automobilį. Juk greitosios darbuotojai taip pat turi galimybių ribas ir atvykę du specialistai viršija visas teisės aktų nustatytas normas, nešdami net ir nesunkų, kaip šiuo atveju, pacientą. Todėl ieškome paprastesnių, ligonio būklei priimtinų, būdų nugabenti jį į greitosios medicinos pagalbos automobilį.

Bet kokiu atveju, grubūs mūsų darbuotojų komentarai ir nemandagus elgesys yra nepateisinami ir, kaip minėjau anksčiau, dėsime visas pastangas, kad tai nesikartotų“, - komentuoja R. Rusteika.

 

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: