Pavasarį Susisiekimo ministerija paskelbė, kad rengiamasi tiesti tranzitiniam eismui ir kariniam mobilumui svarbų Jonavos pietrytinį aplinkkelį.  Kone dešimtmetį laukiamas aplinkkelis ir tokia ministerijos informacija džiugina, tačiau...

Būsimas aplinkkelis kertasi su valstybinės reikšmės krašto keliu Nr. 143 Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys (Jonava – Rukla), o laukiant aplinkkelio statybų, vis atidedamas kelio Jonava – Rukla atnaujinimas, dėl ko kenčia tuo keliu važiuojantys žmonės.

Apie Jonava – Rukla kelią rašyta ne kartą. Klausimas aktualus daugeliui čia važiuojančių. Kaip portalo redakcijai rašydavo gyventojai, kasdien laužome savo automobilius kratydamiesi per neapvažiuojamas duobes.  

Nuo šio pavasario iki dabar sulaukiami vis nauji skundai dėl aptariamo kelio:

„Turiu nusiskundimą dėl Jonava - Rukla važiuojamos dalies. Ten tragedija važiuoti, kelias pilnas duobių, į sankryžą įvažiuoti darosi sunku,  bandant išvengt visu duobių. Kas puse metų turiu tvarkyti automobilio važiuoklę. Ten į darbus pro tą vietą važiuoja tūkstančiai. Dirbant netoliese visą parą su kolega suskaičiavom 11 654 pravažiuojančius automobilius. Manau turėtų imtis veiksmų pagerinti sąlygas vairuotojams“.

„Mačiau, kad autobusas, bandydamas įvažiuoti į Ruklos kelią, galiniu buferiu braukė asfaltą, nes į gilias duobes tiesiog įkrito jo ratai. Graudu žiūrėti, o kelio niekas netaiso, gal tik kelkraštį patvarko šiek tiek“.

„Norėčiau pasiteirauti apie sankryžą į Ruklą iš Jonavos ir nuo Achemos pusės. Ten jau tragiškas kelias pasidaręs. Aš su džipu ten važiuoju lėčiau, nei važiuoju per žvyrkelį, nebeįmanoma. Kažkada mačiau, kai atvažiavo kelininkai, išpylė smėliuko, patrombavo ir išvažiavo. Gal būtų galima pasidomėti šiuo klausimų, nes per tą sankryžą ir mūsų šalies svečiai važiuoja į Ruklos miestelio kareivines. Norėčiau sužinoti ar yra kokie planai dėl tvarkymo, nes mašinos remontas brangus ir niekas to nekompensuoja.

Balandžio mėnesį AB Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl vairuotojų skundų buvo pateikusi štai tokį atsakymą:

„Artimiausiu metu planuojama koreguoti projektą susijusį su 143 kelio sankryža ir užbaigus projekto tikslinimą, ketinama inicijuoti rangos darbų pirkimą ir atlikimą. Preliminariai planuojama inicijuoti rangos darbų pirkimą iki šių metų pabaigos. Taip pat šiais metais planuojama skelbti projektavimo pirkimą Jonavos aplinkkelio statybos projektui“, - buvo teigiama atsakyme.

Kaip skelbiama Centriniame viešųjų pirkimų portale, pavasarį buvo paskelbtas pirkimas „Kelių A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis ir Nr.143 Jonava–Žasliai–Kalniniai Mijaugonys rekonstravimo bei Jonavos pietrytinio aplinkkelio statybos (I etapas) projekto koregavimas ir projekto vykdymo priežiūra“. Bendra pirkimo vertė be PVM:  94 280  eurų.

Sutartį inžinerinio projektavimo paslaugoms Kelių direkcija pasirašė su UAB „Kelprojektas“. Sutarties galiojimo terminas iki 2024 sausio 8 d. Viešo pirkimo rangos darbų atlikimui pagal koreguotą projektą kol kas nėra paskelbta, todėl realių kelio remonto darbų dar teks palaukti.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: