Jonavos rajono pakraštyje, Skaruliuose įsikūrę  nemažai verslo įmonių. Čia pat ir Skarulių Šv. Onos bažnyčia, kapinaitės. Keliu į Skarulius važiuoja ne tik įmonių sunkiasvorės transporto priemonės, bet ir lengvuosius automobilius vairuojantys ir čia dirbantys Jonavos rajono gyventojai.  Neapsikentę beveik neapvažiuojamų duobių kelyje į šią gyvenvietę,  vairuotojai kreipėsi  į rajono valdžią, vėliau ir į žiniasklaidą su prašymu pasidomėti, kada bus užlopytas kelias.

„Galbūt galėtumėt pasidomėti ar mūsų valdžia žada "palopyti" mūsų kelią, įvažiavimą link Skarulių bažnyčios, tikrai ne vienos įmonės darbuotojų kasdien pravažiuojamą "minų lauką" (Ruklos - Skarulių gatvių sankryža). Klausimas aktualus daugeliui čia važiuojančių - kasdien laužome savo automobilius kratydamiesi per neapvažiuojamas duobes“, - portalo redakcijai rašo gyventojai.

Koks kelias kam priklauso

Kartais sunku susigaudyti, koks kelias kam priklauso, todėl neretai gyventojai užklausas dėl kelių ir gatvių remontų siunčia vietinei valdžiai. Kalbant apie sankryžą į Skarulius, ji priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), todėl rajono valdžia svetimame kelyje darbų atlikti negali. Vienok, rajono vadovai gali kreiptis į LAKD ir teikti pasiūlymus ar prašymus, tikėtis, kad aptariama sankryža bus sutvarkyta kartu su tiesiamu dviračiu taku į Ruklą, kuris ir kirs minimą kelią.  

Anot šiandien pateikto LAKD atsakymo portalui jonavoszinios.lt, dėl šios Skarulių sankryžos sutvarkymo čia veikiančios įmonės dar nesikreipė, tačiau š.m. liepos 5 dieną kreipėsi  Jonavos rajono savivaldybė, kuriai buvo pateiktas LAKD atsakymas.

„Atsakyme jai be kita ko rašoma, kad įgyvendinant projektą „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 143 Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys ruožo nuo 0,290 iki 4,970 km kapitalinis remontas nutiesiant pėsčiųjų ir dviračių taką ir viaduko esančio 1,189 km rekonstravimas“ ši sankryža nebus rekonstruojama. Šiuo projektu sankryžos nėra tvarkomos, tiesiamas tik naujas pėsčiųjų ir dviračių takas. Kelio danga bus tvarkoma tik tose vietose, kur takas kerta važiuojamąją dalį, o pėstiesiems ir dviratininkams reikia pereiti per kelią, bei ties autobusų sustojimo aikštelėmis“, - teigiama LAKD rašte.

Sankryžos pilnai rekonstruoti neketinama

LAKD atsakyme minima ir kita, daug džiaugsmo vairuotojams nekelianti žinia – sankryžos pilnai rekonstruoti neketinama.

„Papildomai informuojame, kad sankryžas Kelių direkcija rekonstruos pagal Kelių direkcijos direktoriaus 2018 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. V-16 patvirtintą Vieno lygio sankryžų pertvarkymo prioritetinę eilę. Jūsų minima sankryža, esanti valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 143 Jonava-Žasliai-Kalniniai Mijaugonys 0,56 km, nėra įtraukta į šią eilę, todėl artimiausiu metu jos rekonstruoti neplanuojama“, - rašo LAKD.

Sulauksime tik duobių lopymo

LAKD aiškina, kad Valstybinės reikšmės kelius prižiūri AB „Kelių priežiūra“. Ji vadovaudamasi Kelių priežiūros tvarkos aprašu turi užtikrinti tinkamą valstybinės reikšmės kelių priežiūrą. AB „Kelių priežiūra“ informuota apie pažaidas asfalto dangoje ir jos artimiausiu metu bus užtaisytos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: