„Pašto dėžutėje radau lankstinuką, kuriame rašoma apie tikėjimą, Jėzų Kristų, Dievą, atgailą ir t.t. Keista tai, jog lankstinukas nenurodo, kas jį platina. Jei aš susidomėsiu skleidžiama informacija, net nežinosiu kur ar pas ką kreiptis. O be to, netrūksta ir rašybos klaidų, įspūdis, kaip kad išversta su Google vertėju“, - pasakoja į redakciją paskambinęs skaitytojas, nenorėjęs atskleisti savo tapatybės.

Lyg kvietimas į sektą

Anot jonaviečio, tokie lankstinukai atrodo įtartinai, lyg kvietimas prisijungti prie sektos.

„Na tiek to, aš suprantu, kad tikintieji gali platinti Dievo žodį, nori atversti netikinčius į tikėjimą. Tačiau kam reikia brukti neaiškius, su klaidom atspausdintus lankstinukus į pašto dėžutes? Tai atrodo kaip tikėjimo piršimas. Jei norėsiu įtikėti, pasirinksiu sau pats, kas man aktualu. O be to - ar sunku prisistatyti, kas juos platina? Gal tai kvietimas stoti į sektą?“, - teigia vyras.

Sekta tai ar tradicinė religinė bendruomenė – nežinia

Egzorcistas, teologijos mokslų daktaras, Ruklos įgulos karo kapelionas Arnoldas Valkauskas teigia, kad tai savotiška evangelizavimo forma, kuri orientuota į netikinčiųjų pakvietimą prisijungti prie tikėjimo.

„Galimai tai kažkokia krikščioniška bendruomenė platina skrajutes su Švento Rašto citatomis, kad žmonės susimąstytų. Čia savotiška evangelizavimo forma, kuri kviečia į atgailą, kviečia pagilinti tikėjimą, apsispręsti už tikėjimą Jėzumi, o kas kaip nori, tas taip ją priima. Sekta tai ar tradicinė religinė bendruomenė – nežinia, lankstinuke jie nepasižymėjo, kas tokie yra. Nors abejoju, kad šią informaciją platintų katalikai“, - sako A. Valkauskas.

Anot kapeliono, svarbu tai, kad žmonės radę aptariamus lankstinukus jų neišmėtytų, nes juose cituojamas Šventas Raštas ir ragina pagarbiai elgtis su tikru Dievo žodžiu.

„Jonaviečius raginu pagarbiai elgtis su Švento Rašto citatomis, neišmėtyti lankstinukų, kur papuola, nes, kaip matau, čia cituojamas tikras Dievo žodis. O skrajučių platintojai tai daro iš meilės, ypač Velykiniu laiku, kad žmonės neprarastų tikėjimo. Evangelistai kviečia melstis, tikėti, jie daro gerą darbą, nors ir galėjo prisistatyti, bet nieko blogo tame neįžvelgiu“, -  sako kapelionas.    

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: