Pro jonaviečių akis neprasprūsta dalyje prekybos centrų aikštelėse stovintys, galimai eksploatacijai nebetinkami automobiliai, atliekantys reklaminio stendo vaidmenį – „Superkame automobilius“. Vieni automobiliai gan tvarkingi, priparkuoti stovėjimo aikštelių pakraščiuose, kiti, vienok, žavesio nekelia – nuleistomis padangomis, išdaužytais langais. Tokio automobilio nuotrauką  atsiuntęs jonavietis paprašė pasidomėti šiomis transporto priemonėmis.

„Aprašykit šituos „grožius", kiekvienoje Jonavos aikštelėje. Kaip jie "puošia" miestą", - prie atsiųstos nuotraukos parašė vyriškis.

Kiek anksčiau į tokį automobilį dėmesį buvo atkreipusi ir Vitalija, kuri teiravosi, ar nebeeksploatuojami automobiliai neteršia aplinkos? Kodėl prekybos centrai leidžia tokių automobilių savininkams darkyti prekybcentrių aplinką? Čia nei gražu, nei reklama, tvirtino jonaviškė.

Teršia aplinką

Vitalijos išsakytas klausimas teisingas - neeksploatuojami ir netvarkingi automobiliai teršia aplinką dėl iš jų tekančių tepalų ir skysčių.

Be to, pernai priimtos ir nuo šių metų sausio įsigaliojusios Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) įstatymo pataisos numato, kad  neeksploatuojamos ar netinkamos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams (valdytojams), o už padarytą pakartotinį nusižengimą – baudą nuo 140 iki 300 eurų arba transporto priemonės konfiskavimą.

Kreiptasi į pareigūnus

Tęsiant mintį apie konkretų jonaviečio nufotografuotą automobilį, jis kurį laiką darkė prekybos centro Maxima stovėjimo aikštelę. Šiai dienai – problema jau išspręsta.

 

„Tokių atvejų, kai nenaudojami automobiliai paliekami aikštelėse, deja, bet kartais dar pasitaiko. Prie parduotuvių esančios aikštelės yra skirtos mūsų pirkėjams. Taigi, pastebėję paliktą nenaudojamą automobilį turime teisę kreiptis į policijos pareigūnus. Taip nutiko praėjusią savaitę Jonavoje, Plento gatvėje, esančios mūsų parduotuvės aikštelėje – operatyviai atvykę policijos pareigūnai išgabeno čia paliktą nenaudojamą automobilį. Dėkojame pareigūnams už jų darbą“, - komentavo „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Tvarkingi automobiliai – reklaminiai stendai netrukdo

Panašus  automobilis – reklaminis stendas yra ir kito prekybos centro „Norfa“ aikštelėje, Žeimių gatvėje.  

Šio prekybos tinklo atstovas spaudai Darius Ryliškis, komentuodamas situaciją dėl reklamų ant transporto priemonių teigė, jog minimoje aikštelėje toks automobilis išties yra. Tačiau jis - techniškai ir estetiškai tvarkingas, stovi aikštelės gale, vietos neužima, netrukdo nei prekybos centro atstovams, nei pirkėjams, todėl imtis kokių nors veiksmų dėl jo pašalinimo kol kas neketinama.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: