Portalo jonavoszinios.lt skaitytojo atsiųstos nuotraukos byloja, kad ne visi žino, jog šiukšlinti yra draudžiama. Už aplinkos teršimą numatytos ir baudos, tačiau akivaizdu, kad kelyje Kaunas – Jonava, aikštelėje ties Sviloniais sustojusiems lankytojams tai nerūpi.
Skaitytojas atsiuntęs nuotraukas klausia: ,,Ar tai normalu Europos Sąjungoje?"
Situaciją komentuoja AB ,,Kelių priežiūra” ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), kadangi aptariama aikštelė yra šių įstaigų prižiūrimoje teritorijoje.
,,Minima aikštelė yra prižiūrima „Kelių priežiūros“ specialistų, tačiau tik iki tvoros, kuri matoma nuotraukose, t. y. tik valstybinės reikšmės kelio zonoje. Pagal kelių priežiūros vadovą „Automobilių kelių nuolatinės priežiūros normatyvai KPV PN 23“, atliekos renkamos nustatytu periodiškumu, o jei kelia pavojų eismo saugumui – nedelsiant, tad šios tvarkos ir yra laikomasi. Tiesa, kartais tenka atlikti ir kitus minėtos vietos priežiūros darbus, pavyzdžiui, nuotraukose matoma tvora neseniai buvo sulaužyta, tad „Kelių priežiūros“ specialistai ją operatyviai atstatė.
Primenama, kad gyventojai ir vairuotojai apie pavojingas išdaužas, pažaidas, atliekas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui kviečiami informuoti trumpuoju tel. nr. 1871 (trumpojo tel. nr. kaina Telia, Tele2 tinkluose - 0,12 Eur/min., Bitė - 0,15 Eur/min.) arba +370 5 232 9600 (kaina pagal mob. operatoriaus planą)”, - išsamiai paaiškino AB ,,Kelių prižiūra”.
Sulauktas ir aplinkosaugininkų verdiktas: ,,Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja už informaciją ir pradeda tyrimą. Išsamiau pakomentuoti galėsime tik jam pasibaigus.”
Skaitytojui dėkojama už informaciją ir nuotraukas.
Primename, kad apie užterštą aplinką gyventojai gali pranešti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112 arba el. paštu ppt@aad.am.lt.
Taip pat yra sukurtas interaktyvus įrankis www.tvarkaulietuva.lt. Šis įrankis leis greičiau ir tiksliau pranešti apie pastebėtas šiukšles gamtoje, kvies šalies gyventojus prisidėti mažinant užterštų teritorijų skaičių šalyje, identifikuojant ir jas kuo greičiau sutvarkant. Žemėlapyje gyventojai gali patys perduoti informaciją apie pastebėtas užterštas teritorijas.