Lapkričio 13–14 dienomis Rumunijoje vyks Europos jaunimo kiokušin karatė čempionatas, kuriame Lietuvai atstovaus jonavietis G. Cvykas. Ne vieną pergalę skirtingose varžybose iki šiol pelnęs devyniolikmetis tikina, kad kol kas nejaučia didelio nerimo ir džiaugiasi turintis galimybę atstovauti savo šaliai bei klubui. 


Jaučiasi pasiruošęs


Jonavos kiokušin karate ,,Kumite“ klubo sportininkas į Rumuniją vyksta kartu su nacionaline rinktine. Šįkart jis – vienintelis U-20 amžiaus grupėje (svorio kategorija iki 80 kilogramų) besikausiantis lietuvis.


,,Mano varžybos vyks lapkričio 14-ąją. Nesunku suskaičiuoti, kad iki kovų liko vos kelios dienos, tačiau jaudinuosi tik tada, kai pagalvoju apie akimirką, kai išgirsiu savo vardą, Lietuvos pavadinimą ir turėsiu išeiti ant tatamio. 


Jaučiu, kad esu gerai pasiruošęs. Daug treniravausi. Belieka atskleisti tai pačiose varžybose. Turėsiu, ko gero, 3 ar 4 kovas“, – paklaustas apie priešvaržybinį jaudulį kalbėjo G. Cvykas.

Antrą kartą


Tai – antrasis G. Cvyko Europos čempionatas: 2019-aisiais jonavietis savo jėgas išbandė Prahoje vykusiame Europos jaunimo karatė čempionate, iš kurio grįžo su vicečempiono titulu (70–75 kg svorio kategorijoje).


,,Pamenu, kad buvau pakylėtas jausmo, jog pelniau pirmąjį medalį už Lietuvos rinktinę. Maloniai nuteikė ir suvokimas, jog kovojau tarp daugybės stipriausių užsienio valstybių sportininkų“, – teigė G. Cvykas.


Tikisi gražios kovos


Pasiteiravus, su kokiais lūkesčiais jis vyksta į Rumuniją, jonavietis sako, kad jam svarbiausia – graži kova.


,,Savaime suprantama, kad norėtųsi pasiekti kuo aukštesnių rezultatų, užlipti ant prizininkų pakylos ar net tapti čempionu. Visgi, jei nepavyks nieko laimėti, tikiuosi, kad parodysiu gražią techniką, daug gražių ir tikslių judesių. Labiausiai norėčiau, kad po kovų nei aš, nei mano treneriai negalvotų, jog ,,maliau“ bet ką“, – teigė vaikinas.

Dėkingas treneriams


G. Cvyką nuo pat pirmų jo žingsnių šiame sporte mokė ,,Kumite“ klubo treneriai – Alfredas Jakštas bei Valdas Braslauskas. 


,,Esu jiems dėkingas už įdėtą darbą. Jie visada ne tik mokė kovos meno, bet ir davė gyvenimiškų patarimų. Tai padėjo užmegzti abipusį, artimą ryšį.


Ir dabar būna, kad kai man kyla kažkokių klausimų, o tėvai žino, jog jų patarimų galiu nepaklausyti, išgirstu pasiūlymą kreiptis į trenerį, nes jis man pasakys, kaip reikia daryti“, – šypsodamasis pasakojo sportininkas.


Paragintas tėvų


Kas paskatino G. Cvyka susižavėti būtent kovos menais?


,,Vaikystėje lankiau krepšinį, bet kartą sulaukiau tėvų klausimo, ar nenorėčiau išbandyti kovos menų. Jie man pasakė, kad kaip tik matė vieno klubo reklamą.
Ši mintis mane sudomino ir atėjus į pirmąsias treniruotes, jos iškart mane sužavėjo. 


Man patiko didelis krūvis, gerai jaučiausi visame kolektyve, o didžiausią įspūdį paliko vieno iš trenerių rodoma technika: jo spyriai, smūgiai man atrodė tiesiog vau“, – pasakojo G. Cvykas, pridurdamas, jog neabejoja, kad šis sportas padėjo formuotis jo asmenybei.


Sportas užgrūdino


,,Išmokau būti disciplinuotas, kitaip pradėjau žiūrėti į gyvenimą.


Prieš varžybas tu laikaisi griežtos dietos, esi alkanas, bet žinai, jog turi mesti svorį, jauti ir šiokį tokį nerimą, bet prisiverti daryti tai, ką turi. Tiesiog žinai, kad tavęs laukia varžybos ir tu nenori nuvilti nei savęs, nei trenerių. Tai užgrūdina tave emociškai ir stipriną charakterį“, – kalbėjo jonavietis.


Dalis stiprios komandos


Kalbėdamas apie savo patirtį sporte G. Cvykas pastebi, kad Jonavoje yra užaugęs ne vienas sportininkas, demonstruojantis puikius rezultatus.


,,Mūsų miesto sportininkai tikrai stiprūs. Jei kalbėsime apie karate varžybas, neretai būna taip, jog į jas atvyksta 5 ar 6 ,,Kumite“ atstovai, kurie pariveža 4 ar 5 medalius.
Tai tikrai džiugina, o žinojimas, jog tu atvyksti kaip dalis stiprios komandos, dar labiau motyvuoja ir tave patį“, – pokalbio pabaigoje sakė G. Cvykas.

Lietuvai kiokušin karatė Europos čempionate atstovausiantys sportininkai į Rumuniją išvyksta jau šiandien, lapkričio 10-ąją.


Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė

Asmeninio archyvo ir A. Barzdžiaus nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: