Kelionė dviračiu - tai laikas sau. Ir jis prasideda ne kelyje, o pasiruošimo momentuose – kai galvoji, numatai kilsiančias problemas ir iššūkius, planuoji vietas, kurias nori aplankyti, pamatyti, pažinti.
Idėja apvažiuoti Lietuvą jonaviečiui Gyčiui Stoniui gimė matant kitus įkvepiančius pavyzdžius: ,,Pamaniau, kad tai puikus iššūkis bei naudingas laikas sau, kuriame sudera fizinis ir psichologinis pasiruošimas. Neužsiimu dviračių sportu. Nedalyvauju varžybose. Dviratis man yra puikus įrankis savo ištvermei lavinti bei ją palaikyti. Važiuoju savo malonumui. Pamaniau, kad taip galėsiu ne tik patikrinti save, bet ir kitomis akimis pamatyti Lietuvą. Ir išties - mūsų šalis labai graži.”
G. Stonys kelionę pradėjo liepos 20 d. Vilniuje ir finišavo liepos 31 d. tame pačiame mieste.
11 dienų kelyje ant dviejų ratų praleidęs Gytis sako, kad tokioje kelionėje labiausiai žavi laikas gamtoje ir sutiktų žmonių nuoširdumas: ,,Kad ir kur nuklysčiau, atsirasdavo žmogus, kuris siūlydavo vandens, maisto, rekomenduodavo vietas, kur galėčiau pasistatyti palapinę ir ramiai pailsėti.”
Vyras pasakoja, kad kelionės metu būta ir kepinančios saulės ir audrų, lydimų stipraus vėjo bei lietaus. ,,Dėl stipraus vėjo teko daryti pertrauką dėl savo saugumo ir apsistoti Druskininkuose. Džiaugiuosi, kad gavau ir lietaus, ir paminti prieš vėją. Dėl to kelionė tapo dar įsimintinesnė ir sunkesnė”, - sako jonavietis.
Gyčio asmeninio archyvo nuotr.
,,Keldavausi 6:30 val., susipakuodavau palapinę, susidėdavau daiktus į krepšius, papusryčiaudavau ir apie 7:30 pradėdavau kelionę. Mindavau 100 km ir daugiau per dieną, ant dviračio vidutiniškai praleisdamas 6 valandas. Likusį laiką stodavau pamatyti įdomesnių vietų, pailsėti ir pavalgyti. Dienos važiavimą baigdavau 19:00-19:30 val.
Likęs laikas iki miego – poilsis, atsistatymas, kitos dienos kelionės maršruto planavimas”, - apie kelionės dienotvarkę pasakoja G. Stonys.
Samdomą darbą darbuotojų saugos ir sveikatos srityje dirbantis vyras pasakoja, kad po darbo spėja kelias valandas per savaitę skirti ir trenerio veiklai. Tad sportas tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, be kurios būtų sudėtinga įsivaizduoti savo kasdienybę.
,,Sportas man yra gyvenimo dalis, kuris suteikia gyvenimui kokybės. Taip pat laisvę judėti. Nuolat plėsti ir gilinti žinias”, - sako jonavietis.
Gytis džiaugiasi kelionės metu sulaukęs palaikymo iš aplinkinių, o labiausiai dėkingas yra... savo dviračiui! Juk tai jis visą kelionę tarnavo be gedimų ir nesukeldamas papildomų rūpesčių. Vyras tikina, kad prieš kelionę išsikelti tikslai – tinkamas pasiruošimas, pažintis su Lietuva, psichologinis stabilumas ir atsipalaidavimas – buvo pasiekti su kaupu. Tad ateityje laukia naujos akiratį plečiančios ir visapusiškai praturtinančios kelionės.
G. Stonio kelionės maršrutas