Birželio mėnesio pabaigoje Kraujo centrai kreipėsi į šalies gyventojus su pranešimu, kad atšilus orams daugiau nei penktadaliu sumažėjo kraujo donorų aktyvumas bei surenkamo kraujo kiekiai. Tad Nacionalinis kraujo centras (NKC) ir Kauno klinikų bei Santaros klinikų kraujo centrai prašė šalies gyventojų ir vasaros poilsio metu nepamiršti paaukoti kraujo. (Plačiau apie tai ČIA). Į šį prašymą atsiliepė ir jonavietis Haris (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) bei atvyko birželio 30-ąją į Jonavoje surengtą kraujo donorystės akciją. Bet, kaip teigia Haris, jam buvo leista susiprasti, kad yra nelaukiamas. Savo ruožtu VšĮ Nacionalinis kraujo centras teikia komentarą į jonaviečio pretenziją.

 ,,Leista susiprasti, kad esu nelaukiamas“

,,Labas vakaras, turiu klausimą. Ar Lietuvoje tikrai trūksta kraujo?

Jau kelintą kartą Nacionaliniam kraujo centrui buvo reikštas nepasitenkinimas dėl darbo laiko, kai atvažiuoja į miestus, pvz., mūsų brangią Jonavą. Ne tik sunku dirbantiems žmonėms ateiti paaukoti kraujo, kai laiko tarpai yra tokie maži, bet ir šiandien (birželio 30-ąją, kuomet vyko donorystės akcija – red. past.) atėjus 15 val. buvo pasakyta, kad jie jau yra pavargę ir leista susiprasti, kad esu nelaukiamas. O paklausus ar daug kraujo surinko, atsakyta: „Ne, nedaug, apie 100 žmonių". Nors prieš tai visur komunikuota, kad trūksta 0+ (pirmos teigiamos) grupės kraujo.

Taipogi, lyginant su 2019 m. duomenimis, priimdavo net 200 žmonių (po kelių darbo valandų atvažiuodavo dar ekipažai su įranga, nes nebūdavo iš kart pasiruošta)“, - pretenziją reiškia Haris.

Jonavoje žmonės susitelkia geriems darbams

Kaip savo atsakyme patvirtina VšĮ Nacionalinis kraujo centras, praėjusią savaitę Lietuvos Kraujo donorystės įstaigose tikrai buvo jaučiamas labai didelis kraujo trūkumas. Asmens sveikatos priežiūros įstaigose poreikiai kraujui ir jo komponentams buvo stipriai išaugę, o kraujo donorų kiekis sumažėjęs, nes atėjus vasarai žmonės labiau atostogauja, išvažiuoja iš miestų. O organizuojant akcijas įvairiuose miestuose, atsižvelgiama į kelis aspektus.

„Kraujo donorystės akcija Jonavoje vyko nuo 11:00 iki 16:00 val. Visada stengiamasi atsižvelgti į tai, kokia yra savaitės diena, kaip žmonės dirba ir ar spės mus aplankyti, koks planuojamas donorų skaičius, ir kiek žmonių dirba komandoje.

Jonava tikrai yra vienas iš tų miestų, kur žmonės susitelkia geriems darbams ir parodo puikius rezultatus kraujo donorystės akcijų metu. Statistika rodo, kad vienos akcijos metu Jonavoje kraujo dovanoti ateina nuo 70 iki 100 asmenų, kuo mes labai džiaugiamės“, - situaciją komentavo VšĮ Nacionalinio kraujo centro donorystės organizavimo skyriaus vadovė Edita Urbonienė.

 

 

 

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: