Vis pasigirstant kalboms, kad siekiant sutaupyti, darbdaviams vertėtų pagalvoti apie nuotolinio darbo galimybę, portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonaviečių klausimų, ar jiems privalo būti atlygintos elektros išlaidos, kai jie yra paprašomi dirbti iš namų?

,,Darbdavys prašo, kad dirbčiau iš namų. Taip esą jam nereikės papildomai šildyti patalpų, kai oras dar labiau atšals.  Akivaizdu, kad ir elektros išlaidos jam sumažės, tačiau man jos  išaugs. Ar teisinga taupyti darbuotojų sąskaita? O gal darbdavys turi apmokėti už sunaudotą elektrą?", - klausia skaitytojas Ramūnas.

Susisiekus su Valstybine darbo inspekcija ši pateikė atsakymą, kuris - darbuotojų naudai.

,,Taip, darbdavys turi kompensuoti", - pasiteiravus konkrečiai dėl išlaidų elektrai, paaiškio VDI.

Inspekcija atkreipia dėmesį, kad Darbo kodeksas numato, jog dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Darbdavys, atsižvelgęs į darbo organizavimo ypatumus, vertina, ar gali suteikti galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Įvertinamos darbuotojo atliekamos darbo funkcijos, jų specifika ir kt. Dirbant nuotoliniu būdu, darbuotojui mokamas darbo sutartyje sulygtas darbo užmokestis. Darbuotojas nuotoliniu būdu gali dirbti tiek nuolat, tiek kelis kartus per savaitę, tiek keletą valandų per dieną ar savaitę, priklausomai nuo darbo sutarties šalių susitarimo. Nesant galimybės visą darbo laiką dirbti nuotoliniu būdu, galėtų būti susitariama dėl tam tikrų funkcijų atlikimo nuotoliniu būdu. Siekiant tinkamai vykdyti darbo organizavimą įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje, darbo sutarties šalys gali nusistatyti konkretų darbuotojo darbo funkcijų vykdymo nuotoliniu būdu laiką, pavyzdžiui, kuriomis darbo dienos valandomis darbuotojas vykdys savo darbo funkcijas nuotoliniu būdu, o kuriomis –  nuolatinėje darbo funkcijų atlikimo vietoje.

,,Skiriant dirbti nuotoliniu būdu, raštu nustatomi darbo vietos reikalavimai (jeigu tokie keliami), darbui suteikiamos naudoti darbo priemonės, aprūpinimo jomis tvarka, naudojimosi darbo priemonėmis taisyklės, taip pat nurodomas darbovietės padalinys, skyrius ar atsakingas asmuo, kuriam darbuotojas turi atsiskaityti už atliktą darbą darbdavio nustatyta tvarka. Jeigu dirbdamas nuotoliniu būdu darbuotojas patiria papildomų išlaidų, susijusių su jo darbu, darbo priemonių įsigijimu, įsirengimu ir naudojimu, jos privalo būti kompensuotos. Kompensacijos dydį ir jos mokėjimo sąlygas darbo sutarties šalys nustato susitarimu", - teigia VDI. 

Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: