Po neramaus ir gan šiurpaus praėjusio savaitgalio balandžio 24-ąją į portalą kreipėsi moteris teigdama, kad Juškonių kaime gyvenantis vyriškis terorizuoja kaimynus, šiurpina aplinkinius, gąsdina vaikus, o be to, jau yra sužalojęs kitą asmenį bei sugadinęs svetimą turtą. Jonavietė tvirtina, kad nesulaukia atsakingų tarnybų pagalbos, tačiau policija teigia, kad šiuo klausimu intensyviai dirbama.
Anot jonavietės, praėjusį savaitgalį juškoniškiai tris dienas iš eilės kreipėsi į policiją dėl vieno ir to paties vyriškio neadekvataus elgesio.
„Ar čia normalu, kad kreipėmės į policija tris dienas iš eiles ir jie mums niekuo nepadeda? Situacija yra tokia, kad kaime (Jonavos raj., Juškonių kaime ) yra gyvenantis vienas asmuo, kuris yra protiškai nesveikas (nepatvirtintais duomenimis – red. past.), vartojantis. Jis penktadienio naktį sužalojo vienam asmeniui ranką su peiliu, kitam asmeniui su peiliu buvo supjaustyta striukė, kito asmens mobilusis telefonas taip pat buvo subadytas su peiliu. Kreipėmės į policiją. Policija atvykusi taip pat nieko nepadarė.
Visas tris dienas buvo kviečiama policija, nes jis vaikšto su peiliais, visiems grasina, yra ir žinutės visos, kad jis pasigaus ir papjaus. Sekmadienį ir vėl kviesta policija. Jį išvežė, o naktį jis vėl grįžo į kaimą. Kur kreiptis, kad kažkas rimčiau į tai pažiūrėtų? Mažų vaikų pilnas kaimas. VAIKAI BIJO JO. Baisu ir vaikus leisti, ir patiems eiti, nes nežinia, iš kurio galo gali išlysti jis!“, - pagalbos prašosi jonavietė.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno AVPK) Komunikacijos poskyris patvirtina, jog aptariamas asmuo policijos pareigūnams žinomas ir atskleidžia, kokių veiksmų imasi pareigūnai.
„Šiuo metu Jonavos rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 1 d., kuomet balandžio 22 d. apie 00.40 val. Jonavos r., Juškonių k., vyras (g. 1998 m.), pirminiais duomenimis, su peiliu sužalojo kitą vyrą.
Taip pat bendradarbiaujama su prokuroru, kad vyrui būtų skirta kardomoji priemonė (intensyvi priežiūra).
Paskutinis pranešimas dėl šio vyro gautas balandžio 23 d. apie 20 val., tuomet vyras (g. 1998 m.) grasino gyventojams. Jis buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Dėl šio įvykio atliekamas patikslinimas ir renkami duomenys, be to, ketinama kreiptis į medikus dėl priverstinio asmens gydymo“, - rašoma Kauno AVPK atsakyme.
Lietuvos įstatymai leidžia taikyti keturias priverstinio gydymo praktikos rūšis:
- kai tai reikalinga asmens ar visuomenės saugumui, arba kai asmuo nebegali pasirūpinti savimi;
- kai Teismas nusprendžia, kad asmuo įvykdė nusikalstamą veiką būdamas nepakaltinamas, ir kad psichinės sveikatos priežiūros įstaigos pagalba būtina. Taip pat tais atvejais, kai poreikis taikyti priverstinį gydymą atsirado po nuosprendžio paskelbimo;
- kai Teismas nurodė, kad baudžiamojoje byloje turi būti atliktas psichinis vertinimas;
- buvimas psichinės sveikatos priežiūros įstaigoje gali būti būtina apsaugos priemonė kol vyksta baudžiamasis procesas, jei asmens gebėjimai rūpintis savimi neegzistuoja arba yra itin sumažėję.