Penktadienį finišavo Jonavos rajono savivaldybės skelbta „Gyvūnų gerovės savaitė“. Minint Šuns dieną, savivaldybės darbuotojai rinko keturkojams skirtą paramą: maistą, kitas priežiūros priemones bei pinigines aukas. Prisijungti prie akcijos kviesti ir visi jonaviečiai.

Norintys prisidėti turėjo galimybę atvykti į savivaldybę ir palikti aukas pirmame aukšte, tam paruoštoje vietoje. Šią savaitę surinktos dovanos pasieks Jonavoje gyvūnais besirūpinančius savanorius.

„Mūsų kolektyve jau tampa gražia tradicija sutelkti darbuotojus pagalbai beglobiams gyvūnams. Žinoma, labai norėtųsi, kad kiekvienas gyvūnas turėtų jaukius namus ir mylinčius šeimininkus, o tokios pagalbos nereikėtų, bet realybė, deja, kitokia“, – kalbėjo vicemere Birutė Gailienė.

Penktadienį Jonavoje vyko ir Šuns dienai paminėti surengtos keturkojų bei jų mylėtojų eitynės. Renginio dalyviai, susirinkę Jonavos krašto muziejaus kiemelyje, žygiavo link Joninių slėnio, kur turėjo galimybę išvysti dresūros pasirodymus, išgirsti beglobiais gyvūnais besirūpinančių savanorių prisistatymus, susipažinti su skirtingų šunų veislynų veikla.

Jonavos turizmo informacijos centro organizuotos eitynės turėjo ne vieną tikslą: didinti gyventojų toleranciją šunims, atkreipti visuomenės dėmesį į benamius gyvūnus ir priminti, kad Jonava gražus, patogus, draugiškas bei visiems tolerantiškas miestas.

„Džiaugiamės sulaukę apie 100 šuniukų ir dar bent dvigubai tiek juos atlydėjusių šeimininkų ar globėjų – eisenoje dalyvavo ir namų neturinčiais keturkojais besirūpinantys savanoriai.

Noriu padėkoti visiems, padėjusiems surengti šią šventę: Jonavos rajono savivaldybei, Jonavos kultūros centrui, VšĮ „K9 Paieška”, Kaniterapinės pagalbos centrui, šunų mokyklai „Crazyfoxes”, veislynams „Mažoji lokė” ir „Vilko daina”, dresuotojui Robertui, Jonavos kinologams, gyvūnų mylėtojų klubui „Jonava ir keturkojai” bei kolegoms”, – kalbėjo Jonavos turizmo informacijos centro vadovė Vijolė Šadauskienė.

Primename, kad norintys prisidėti finansiškai kviečiami aukoti tiesiogiai Jonavos gyvūnų gerovės organizacijoms (Paskirtis: auka gyvūnams):

Gyvūnų mylėtojų klubas „Jonava ir keturkojai“ LT135013200014001216

VšĮ Mylėkime kates LT417300010169856891

VšĮ Miesto katė LT627300010130595181

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: