Jau gegužės 6-ąją startuos ketvirtą kartą organizuojamo moteriškojo ralio „Ladies go“ pirmasis etapas. Pastarasis į Motinos dienai skirto moteriško ralio sūkurį kvies ne tik azartiškas merginas, bet ir jų šeimas, poras bei žvaigždes. Vilniuje trasą pradėję ekipažai savo kelionę užbaigs Jonavoje, kur tiek jonaviečių, tiek miesto svečių lauks diskoteka, jaunųjų talentų pasirodymai bei įvairios užduotys.


Ir smagus, ir edukuojantis laikas


Kaip pasakoja „Ladies Go“ orientacinio – pramoginio ralio organizatorė Raimonda Jagminaitė, pagrindinis šios iniciatyvos tikslas suburti vairuojančias, aktyvias bei saugumui kelyje neabejingas moteris, kurios turėtų galimybę ne tik smagiai pasivaržyti, bet ir geriau pažinti Lietuvos miestus, rajonus.


„Mūsų ralis padeda atrasti  dar nematytas Lietuvos vietas. Juk būna, kad gyveni kažkokiame mieste ir net nežinai, kad visai šalia jo yra įdomių, dar nematytų objektų. „Ladies Go“ trasose jų – ne vienas, kas pačias varžybas paverčia ir edukacine veikla.


Šalia to, pastebime, kad į „Ladies Go“ vis dažniau įsitraukia įmonės. Jos dalyvavimą varžybose mato kaip galimybę prisidėti prie komandos formavimo, glaudesnio jos ryšio skatinimo.


Būna labai smagu stebėti, kai trasoje važiuoja iš dviejų ar keturių kolegų sudaryta komanda, greitai atrandanti vieno ar kito nario stiprybes ar silpnybes“, –  kalbėjo R. Jagminaitė.


Pamatys daugiau 


Kodėl pirmasis ralio etapas finišuos būtent Jonavoje?


„Praėjusiais metais ralis finišavo Elektrėnuose, o startavo Jonavos mieste. Labai džiaugiamės, kad mums pavyko su šiomis savivaldybėmis užmegzti šiltus ryšius, kas padeda bendradarbiauti.  


Kalbant apie Jonavą, miestas tikrai yra labai gražus, bet pernai mums nepavyko to parodyti taip, kaip norėtųsi – didžioji dalis trasos buvo už jo ribų. Todėl nusprendėme, kad šiais metais ralis finišuos ne kur kitur, o Jonavoje. Taip ekipažai turės galimybę geriau pažinti Jonavą – įvertinus trasos aspektus, jie Jonavos apylinkėse praleis apie valandą“, – kalbėjo ,,Ladies Go“ organizatorė.


Svarbu važiuoti pagal taisykles


Šiame pavasario etape dalyvės važiuos ne tik pagal kelio knygą, bet ir turės parsisiųsti ir naudoti inovatyvią programėlę  „Roadgames“, kurioje bus pažymėtos užduotys bei sekamas dalyvių greitis. Už saugų vairavimą pasisakančios „Ladies Go“ rado sprendimą kaip skatinti dalyves važiuoti pagal Kelių eismo taisykles, tačiau neprarandant azarto ir pramogos.


Jau antrus metus iš eilės numatomos tos pačios įskaitos: green – pradedančiųjų merginų ekipažų, pro – pažengusiųjų, porų/šeimų – kur galima važiuoti su savo antromis pusėmis, vaikais ar kolegomis bei išskirtinė, daug dėmesio sulaukianti Ladies Go plius Žvaigždė/Lenktynininkas įskaita, kur dalyvės gali pasikviesti žinomą vyrą ar moterį į savo ekipažą. Šioje įskaitoje savo jėgas jau yra išbandę lenktynininkai Rokas Baciuška, Vaidotas Žala, Giedrius Notkus, Ramūnas Čapkauskas, Petras Šiaučiūnas, influenceris Antanas Jakimavičius, aktorius Tadas Gryn, reperis Ironvytas bei kiti. Tiesa, tie ekipažai, kuriems nepavyksta rasti žinomo žmogaus sulaukia pagalbos iš organizatorių, jiems  „žvaigždės ištraukiamos burtų keliu.


„Ladies Go“ varžybų metu sumuojami rungčių laikai ir baudos sekundės už neįvykdytas užduotis. Apdovanojamos ne tik absoliučios įskaitos nugalėtojos, kurioms atitenka kiekviename etape 1000 Eur degalams „Orlen“, bet ir įskaitų geriausi ekipažai, taip pat paskatinami ir rungčių nugalėtojai. Šiemet žurnalas “Stilius” išrinks ir apdovanos Stilingiausią ekipažą.


Populiarumas auga


Nors masiškumas nėra tarp pagrindinių „Ladies Go“ ralio tikslų, pastebima, kad jo populiarumas auga.


„Niekada nesiekėme, kad dalyvių būtų kuo daugiau, nes puoselėjame bendruomeniškumą. Esant itin dideliam dalyvių skaičiui, tai padaryti būtų sudėtingiau.


Visgi, per visus ralio organizavimo metus susidomėjusiųjų skaičius nuolat augo. Tai džiugina dėl to, jog rodo moterų norą veikti, neabejingumą atsakingam vairavimui.


Skaičiuojame, kad šiai dienai turime apie 60 užsiregistravusių ekipažų, bet registracija dar nebaigta ir, tikėtina, jog jų skaičius gali pasiekti ir 70“, – kalbėjo R. Jagminaitė.


Nuo pėsčiųjų lenktynių, iki talentų šou


Elektrėnuose renginio metu vyks dar vienos smagios lenktynės pėsčiomis „Elektrėnuose ne tik žiburiai”, kurias savo miestui bei atvykusiems svečiams dovanoja Elektrėnų savivaldybė. Šis smagus 2 val. žaidimas vyks  „Roadgames“ programėlėje, kur laukia daug skirtingo tipo užduočių, tinkamų ir jaunimui, ir vyresnio amžiaus žmonėms.


Numatytos moksleivių, šeimų, draugų, senjorų, kolektyvų įskaitos, kurių nugalėtojai bus apdovanoti savivaldybės taurėmis bei rėmėjų prizais.


„Jonavoje, raliui finišavus, vyks renginys skirtas mamoms “Švęsk Mamos dieną Jonavos arenoje”. Čia ne tik apdovanosime dalyvius, bet ir išvysime jaunųjų talentų pasirodymus. Taip pat vyks loterija, diskoteka “Back to 90’s”.


Šiais metais pirmasis ralio etapas sutampa su gražia švente – Mamyčių diena. Todėl ir pasirinkome tokį konceptą – koncertą, kuris turėtų patikti joms bei jaunųjų talentų pasirodymą, padėsiantį pajusti  mamų dienai skirtų koncertų jausmą, kai ant scenos pasirodo ne kas kitas, o vaikai“, – kalbėjo R. Jagminaitė.


Jonavoje, šalia sporto arenos, bus galima atrasti ir užduočių, kuriose galės dalyvauti ne tik ralio dalyviai.


„Labai kviečiame visus atvykti ir įsitraukti į veiklas“, – teigė „Ladies Go“ organizatorė.


Apie stereotipus


Pasiteiravus, ką ji atsakytų tiems, kurie vis dar kartoja, jog moteris už vairo - bėda kelyje, R. Jagminaitė šypteli ir neigia iki šiol vis dar girdimus stereotipus.


„Kiek teko stebėti „Ladies Go“ ralių, jame vairuojančios moterys tai daro puikiai bei sugeba nepriekaištingai atlikti tikrai sudėtingas užduotis, įveikia slalomo trasas. Manau, kad yra ir vyrų, kurie turėtų ko pasimokyti iš jų“, – pokalbio pabaigoje sakė R. Jagminaitė.


Sezoną pratęs „Orlen Ladies Go“ orientacinis-pramoginis ralis Dzūkijoje, rugpjūčio 19 dieną, o užbaigs kaip ir pernai su heloviniškomis lenktynėmis, kurios numatytos spalio 28 dieną Panevėžio-Šiaulių krašte be kelio knygos tik „Roadgames“ programėlėje.


Daugiau informacijos apie sezoną ir registracija www.ladiesgo.lt


REGISTRACIJA Į PIRMĄJĮ ,,Ladies Go" ETAPĄ BUS UŽBAIGTA JAU ŠĮ PENKTADIENĮ.

Nuotraukose - akimirkos iš buvusių ralių.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: