Šiandien, rugsėjo 21 d., sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankosi Jonavoje. Dienotvarkėje numatytas apsilankymas Jonavos rajono savivaldybėje ir Jonavos ligoninėje.

Popietę ministras A. Dulkys susitinka su Jonavos rajono savivaldybės meru Mindaugu Sinkevičiumi, savivaldos bei Jonavos ligoninės administracijos vadovais.  

Susitikimo savivaldybėje metu numatyta ministrui pateikti informaciją: „Jonavos ligoninės“ perspektyva SAM reformos 2021 matmenyse“.

Kaip prieš pat susitikimą su ministru kalbėjo laikinasis ligoninės vadovas Vidas Kačiušis, klausimas dėl šiuo metu teikiamų ligoninės paslaugų išsaugojimo aktualus ne tik medikų bendruomenei, bet ir visai visuomenei.

„Ligoninės restruktūrizavimas nėra medikų bendruomenės problema. Tai viso rajono gyventojų, visos bendruomenės problema. Mūsų ligoninės misija yra teikti kvalifikuotas, savalaikes paslaugas, taigi, esam įsipareigoję prieš rajono gyventojus – medicina rajone turi būti išlaikyta tam tikro – pakankamo, saugaus -  lygio. Mes traktuojam, kad šiuo metu esanti ligoninės struktūra, jos pajėgumai, gydytojų kiekis, konsultacijų ir paslaugų spektras, yra optimalus, ir atitinka rajono gyventojų lūkesčius. O šio spektro siaurinimas, paslaugų kiekio mažinimas būtų nesaugus, pirmiausia, rajono gyventojams, juk ligoninė funkcionuoja ne pati dėl savęs, o dėl gyventojų“, - kalbėjo V. Kačiušis pridurdamas, kad Jonavos ligonėje šiuo metu teikiamos regioninės ligoninės paslaugos – ortopedija – traumatologija, chirurgija, akušerija – ginekologija, vaikų ligų gydymas, stipri, pajėgi reanimacija.

Anot laikinojo ligoninės vadovo V. Kačiušio,  ministerija kol kas nėra pateikusi oficialios informacijos, kokių medicininių paslaugų netektų Jonavos pacientai. Yra tik žodiniai aptarimai, kad, pavyzdžiui, Jonavoje galėtų nelikti aktyviojo (stacionarinis gydymas, dienos chirurgija) gydymo paslaugų, o liktų tik vidaus ligų gydymas ir slauga bei ne itin tvirta reanimacija.

Anot  Jonavos greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties direktoriaus Ričardo Rusteikos, sumažinus Jonavos ligoninėje teikiamas paslaugas, Jonavos greitosios automobiliai taptų savotiška taksi, vežiojanti pacientus į Kauną.

„Šiuo metu maždaug 30 proc. guldomų į ligonines pacientų mes vežame į Kauną. Jei Jonavos ligoninėje neliktų teikiamų paslaugų, tai automatiškai mūsų darbo krūvis, vežant ligonius į Kauną, padidėtų daugiau nei dvigubai. Automatiškai neliktų pajėgumų teikti medicinos paslaugas gyventojams. Restruktūrizuojant Jonavos ligoninę, greta yra ir greitųjų pertvarka, tačiau kas tos pertvarkos išdavoje gausis, nežinom nei mes, nei kolegos kituose miestuose. O kad didės greitųjų skaičius ar finansavimas – apie tai kalbos nėra“, - teigia Jonavos GMP stoties direktorius Ričardas Rusteika.

Pasitarimas su sveikatos apsaugos ministru savivaldybėje vyksta už uždarų durų. Panašūs vizitai vyko ir kitose savivaldybėse, kur aptariami vakcinavimo ir testavimo nuo Covid – 19 procesai, pristatomi planuojami sveikatos apsaugos sistemos pokyčiai.

Apie Všį „Jonavos ligoninės“ pertvarką ir jos pasekmes yra pasisakęs ir LR Seimo narys Eugenijus Sabutis. Plačiau apie tai ČIA.  

Apie Jonavos ligoninės teikiamų paslaugų išsaugojimą yra pasisakiusi ir rajono savivalda. Plačiau apie tai ČIA

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: