Prieš prasidedant naujiems mokslo metams vaikų užimtumu besirūpinančius tėvus pasiekė džiugi žinia apie naują futbolo komandą –  FK Jonava pranešė kviečianti mergaites lankyti treniruotes. Tuomet kaip nauja trenerė Jonavoje pristatyta ir Gabrielė Ragauskaitė, kuri iki šiol žaidė ne vienoje skirtingų miestų komandoje. Mergina neabejoja, kad sportiniai užsiėmimai vaikams atneša įvairiapusę naudą bei tikisi, kad ateityje jos treniruojamos mergaitės pajus ir varžybų skonį. 

Įkalbėta trenerės


Gabrielė Ragauskaitė –  22 metų mergina, tarnaujanti Lietuvos kariuomenėje. Šiuo metu ji žaidžia Kėdainių Nevėžio” komandoje, centro saugės/atraminės saugės pozicijoje. Anksčiau ją buvo galima išvysti FKJonava, ŠSG FA –  Šiauliai”, MFA Žalgiris”, FK Vilnius”, Ukmergės futbolo komandų sudėtyse ir Lietuvos rinktinėse (U15, U17, U19). Kas paskatino merginą pasirinkti būtent šią sportą šaką?


Futbolą atradau tada, kai mokiausi mokykloje: trenerė Eglė Kazlauskienė pasikvietė į pirmąją treniruotę pasibandyti. 


Po pirmųjų treniruočių galvojau, kad futbolas –  tikrai ne man, bet ėjo draugės, tad nusprendžiau ir aš eiti toliau. Taip pat trenerė matė, kad man gali kažkas pavykti. Dėl to lengvai nepaleido manęs. Šiuo metu esu jai dėkinga už tai, nes niekad neapleidau futbolo ir žaidžiu jį iki šiol.


Tiesa, mokykloje teko išbandyti ne vieną sporto šaką: krepšinį, tinklinį smiginį ir dar daugiau, bet su laiku supratau, kad futbolui prijaučiu labiausiai, –  kalbėjo G. Ragauskaitė. 


Sulaukė susidomėjimo


Paklausta apie naujai surinktą mergaičių futbolo komandą Jonavoje, G. Ragauskaitė džiaugiasi, kad vos paskelbus žinią apie renkamą grupę, ši sulaukė didelio susidomėjimo.

 
Mergaičių pavyko surinkti daugiau nei tikėjausi. Vos per mėnesį užsipildė visa grupė, kurią sudaro 2012-2016 gimimo mergaitės, –  sakė jonavietė.


Trenerės pozicijoje – ne pirmą kartą


Be jonaviečių, G. Ragauskaitė yra treniravusi ir vilnietes.


Kai mokiausi bei treniravausi Vilniuje, akademijoje, gavau progą padėti trenerei Kotrynai Kulbytei treniruojant mergaites. Man patiko. Tai ir paskatino mintis pamėginti suburti naują grupę Jonavoj. 


Aš myliu vaikus, man patinka užsiimti su jais. Todėl kiekviena treniruotė –  malonumas, – teigė trenerė. 


Ir trenerė, ir draugė


 Dabar svarbiausias tikslas, link kurio G. Ragauskaitė veda naują komandą –  tarpusavio ryšio kūrimas.


Dalis prie komandos prisijungusių  mergaičių yra niekada nelietusios kamuolio. Todėl viskas ko noriu iš jų šiuo metu –  susibendravimas. Noriu, kad jos žinotų, jog aš –  ne tik jų trenerė, bet ir draugė. Siekiu, kad jos suprastų, kas yra tas futbolas, kad turėsime veikti kaip komanda, taip pat fiziškai ir techniškai dirbti. 


Kalbant apie ateities planus, galiu pasakyti, kad dalyvausime varžybose. Geriausiai tobulėjama rungtyniaujant tarp kitų komandų, –  teigė futbolininkė. 


Įvairiapusė nauda


Pasiteiravus, kokią naudą, jos manymu, vaikams suteikia sportiniai užsiėmimai, G. Ragauskaitė pamini ne vieną jų.


Sporto užsiėmimai formuoja discipliną, norą būti vis geresniu. Taip pat tai –  prasmingas laiko užimtumas.


Grįžtant prie futbolo, žaidžiant jį išmokstama veikti kartu komandoje, padėti vienas kitam, jaustis stipresniu tiek fiziškai, tiek psichologiškai, –  kalbėjo G. Ragauskaitė.


Apie mitus


Pasakodama apie futbolo naudą, jonavietė su šypsena prisimena ir iki šiol girdimus mitus. 


Pagrindinis mitas kad mergaitės, kurios žaidžia futbolą, bus kreivomis kojomis, vyriškos, nes futbolas esą yra vyrų sportas. Aš drąsiai galiu paneigti tai. 


Nuolat būnu tarp futbolininkių ir jos nei vyriškos, nei kreivomis kojomis (aut. past. šypsosi). Man taip pat yra sakę: Nežaisk tu to futbolo, nes kojos bus kreivos ir užsisportuosi kaip vyras". Na, kaip matyti, per 12 mano žaidimo metų šios prognozės neišsipildė, –  kalbėjo sportininkė. 


Grįžo į savo kraštą


G. Ragauskaitė pripažįsta, kad darbas savame krašte suteikia savotiško žavesio.


Kaip jau minėjau, mokiausi Vilniuje. Po mokslų grįžau namo ir nusprendžiau eiti į kariuomenę atitarnauti 9 mėnesių tarnyboje. Praėjus jiems, likau tarnauti toliau. Nors gavau pasiūlymą žaisti už Kėdainių miesto komandą, kur šiuo metu ir žaidžiu, neatmečiau galimybės užsiimti mėgstama veikla Jonavoje. 


Džiaugiuosi, kad pavyko surinkti komandą. Vesti treniruotes savame mieste, žinant, kad ir aš esu tai praėjusi –  smagu. Taip pat džiugina ir šalia esančios šeimos bei draugų palaikymas, –  pokalbio pabaigoje sakė G. Ragauskaitė. 

Asmeninio archyvo nuotr.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: