Minint Pasaulinę Alzheimerio ligos dieną trečiadienio vakarą purpurine spalva nušvito Jonavos pėsčiųjų tiltas, Šviesos bokštas, bibliotekos pastatas.

Šios iniciatyvos tikslas – padidinti visuomenės informuotumą apie asmenų, turinčių demenciją ir jų globėjų situaciją, mažinti su liga susijusią stigmą, prisidėti prie atviros visuomenės kūrimo, atliepti ligos prevencijos ir gyvenimo kokybės didinimo klausimus.

Alzheimerio diena rugsėjo 21 d. minima visame pasaulyje, ta proga daugelyje miestų rengiamos įvairios iniciatyvos ir renginiai, o žymūs pastatai ir objektai įsižiebia purpurine spalva.

Alzheimerio dienos minėjimą Lietuvoje organizuoja asociacija „Demencija Lietuvoje“.

Šiuo metu numanoma, kad Lietuvoje demencija serga apie 50 tūkst. žmonių (tik 38 tūkst. diagnozuota). Prognozuojama, kad iki 2050 m. šis skaičius išaugs iki 78 tūkst.

Demencijos ekspertai ragina demencijos priežiūrą po diagnozės pripažinti žmogaus teise.

„Suplanuotas demencijos gydymas, priežiūra ir parama po diagnozės yra gyvybiškai svarbūs, siekiant gerinti demenciją turinčiųjų žmonių ir juos prižiūrinčių asmenų gyvenimo kokybę.

Tarptautinė organizacija „Alzheimer Disease International“ (ADI) ir asociacija „Demencija Lietuvoje“ ragina Lietuvos Respublikos vyriausybę pradėti planuoti priežiūros po demencijos diagnozės įgyvendinimą nacionaliniu mastu“, - teigiama asociacijos pranešime.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: